یاسوج -ایرنا-همزمان با هشتمین روزاز دهه پرفروغ فجر انقلاب اسلامی فعالیت هشت واحد گلخانه ای با حضور استاندار و جمعی از مسوولان اجرایی کهگیلویه وبویراحمد در شهرک فرودگاه یاسوج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد در آیین افتتاح این طرح های گلخانه ای گفت: بیش از۱۶میلیارد ریال برای تامین زیرساخت ها شامل آب، برق، گاز و تسطیح اراضی در این منطقه هزینه شده است.

جعفرگوهرگانی فاز نخست این طرح را شامل هشت هکتار و ۱۵ واحد گلخانه ای عنوان کرد و افزود: هفت واحد دیگر این فاز با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰درصد در آینده ای نزدیک به بهره داری خواهد رسید.

وی میزان سرمایه گذاری این هشت واحد گلخانه ای را افزون بر ۱۰ میلیارد ریال و میزان صادرات واحد های گلخانه ای گل رز هلندی را نیز سالانه بیش از ۳۰۰ هزار شاخه گل اعلام کرد.

گوهرگانی میزان اشتغالزایی این هشت واحد فعال گلخانه ای در یاسوج را به طور مستقیم و غیرمستقیم ۲۱۰ نفر اعلام کرد و افزود: بسیاری از مجریان و افراد شاغل در این واحد ها دانش آموختگان بخش کشاورزی هستند.

وی با بیان اینکه فاز دو و سه طرح گلخانه ای شهرک فرودگاه با برخی موانع و معارضات اجتماعی از سوی فرودگاه یاسوج و مسایل امنیتی آن مواجه است، خواستار حمایت مسوولان و مقامات اجرایی استان از جمله استاندار برای رفع این موانع شد.

گوهرگانی کل سطح پیش بینی شده برای طرح گلخانه ای شهرک فرودگاه یاسوج را افزون بر ۴۰ هکتار اعلام کرد و افزود: با بهره برداری کامل از این طرح مشکل اشتغال بسیاری از دانش آموختگان بخش کشاورزی استان مرتفع خواهد شد.

۷۵۳۰/۵۶۶

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا