مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بر لزوم ایجاد فضا سازی مطلوب در بخش حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از یاسوج، حجت الاسلام صبح امروز در نشست شورای راهبردی اساتید یاسوج در دفتر این دانشگاه، با اشاره به وضعیت در دانشگاه گفت: با توجه به اینکه دانشگاه، در راستای عفاف و حجاب جامعه قرار دارد، در این بخش باید فضا سازی مطلوبی در دانشگاه ها صورت گیرد و اهمیت این موضوع در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: باید در دانشگاه و برای دانشجویان به روشنی منظور از حجاب اسلامی را تبیین کرد.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به لزوم همفکری دانشگاه های در زمینه وضعیت حجاب اشاره کرد و گفت: همه دانشگاه های باید با همفکری هم سیاست واحدی را در این خصوص در پیش بگیرند تا رویکرد متفاوتی در سطح دانشگاه ها بوجود نیاید.
 

یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این نشست با اشاره به ارزش و جایگاه حجاب در جامعه دانشگاهی گفت: اساتید و دانشگاهیان به ترویج اخلاق و توصیه های اخلاقی در این جامعه علاقه مند هستند؛ اما نباید این رویه به صورت دستور العملی مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: قانون پوشش و حجاب مخصوص به زنان و دختران نیست و در دانشگاه نیز نباید محدود به دخترها باشد، بلکه برای پسران نیز قوانین پوشش مورد نظر قرار گیرد.
 

منبع : خبرگزاری دانشجو