فرمانده سپاه ناحیه چرام در دیدار فرماندهان و مسئولین رده های سپاه ناحیه چرام با امام جمعه این شهرستان فرهنگ بسیج را برگرفته از فرهنگ عاشورا دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از چرام، در این برنامه نورایی نسب فرمانده سپاه ناحیه چرام با اشاره به اینکه جرقه بسیج در خارج از کشور و توسط حضرت امام خمینی(ره) زده شد،گفت:بسیج حتی قبل از پیروزی انقلاب هم در ذهن مبارک حضرت امام(ره) بود وایشان با این تفکر که باید مردم را برای انقلاب بسیج کرد به ضرورت بسیج در شکل گیری انقلاب پی بردند.

نورای نسب اظهار داشت : بسیج ،فرهنگی برگرفته از فرهنگ عاشورا است و می بینیم که عاشورا پر از شجاعت، رشادت، ایثار، ازخودگذشتگی است که امروز تمام این خصوصیات را در فرهنگ بسیج داریم و دریک جمله بسیج در امتداد عاشورا است که شعار هفته بسیج نیز هست.

وی افزود: امروزه به لطف خداوند بسیج در ابعاد مختلف در حال خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در اقشار مختلف وجود دارد بطوریکه از بسیج طلاب که به عنوان پیشگام ترین مبارزین انقلاب اسلامی بوده و امروز هادیان نظام جمهوری اسلامی هستند تا بسیج کارگری را نیز شامل می شود.

فرمانده سپاه ناحیه چرام با اشاره به عملکرد این ناحیه در مدت زمان دوساله شکل گیری گفت: در سال گذشته به همت بسیجیان و خادمین شان در سپاه پاسداران توانستیم مقام اول را درسطح استان کسب کنیم که این را هم مرهون زحمات فرماندهان بسیج، آحاد رزمندگان وپاسداران عزیز می باشیم که در جشنواره مالک اشتر نیز توسط فرماندهی کل سپاه از این عزیزان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

انتهای پیام/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب