یاسوج – ایرنا – خطیب جمعه یاسوج گفت: صدور فرمان جهاد از سوی آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان و برخی علمای اهل تسنن نقش ارزنده ای در ریشه کنی تروریست های ضداسلام و ضدبشر داعش در کشور اسلامی عراق خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه یاسوج افزود: پس از صدور این فرمان جهاد هزاران نفر از مردم عراق به طور داوطلب و خودجوش آماده شدند تا در کنار نیروهای ارتش با تروریست های داعش مبارزه کنند.

وی با اشاره به هفت تیر روز قوه قضاییه و سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یاران باوفایش، بیان کرد: بزرگداشت چنبن روز مهم و اثرگذاری به معنای گرامیداشت ارزش های ناب اسلام، نظام و انقلاب است.

حسینی با اشاره به ۳۰ خرداد سالروز انفجار در حرم امام رضا (ع) به دست ایادی آمریکا در عاشورای سال ۷۳، اظهار کرد: تمام جنایت ها، خیانت ها، کشتارها و سوء رفتارهایی که در نقاط مختلف دنیا رخ می دهد دست خبیث استکبار جهانی در آن قابل مشاهده است.

وی عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای اسلامی جنایاتی از سوی آمریکا و متحدانش در حال وقوع است در حالی که چنین اتفاقی در کشورهای اروپایی رخ نمی دهد.

حسینی ابراز داشت: هدف اصلی استکبار جهانی از وادار کردن مسلمانان برای کشتار یکدیگر چپاول و به یغما بردن منابع غنی آنان است.

خطیب جمعه یاسوج با اشاره به ۳۱ خرداد سالروز شهادت سردار رشید اسلام دکتر مصطفی چمران، افزود: این شهید والامقام از مفاخر ایران و سرباز فداکار اسلام، نظام و انقلاب است.

حسینی به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: این سازمان تاکنون آثار و برکات متعددی داشته و در زمینه تبیین احکام اسلام و راهنمایی مردم به سوی دین خدمات شایسته ای انجام داده است.

وی بیان کرد: پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه و پذیرفته شدن نوری المالکی برای سومین بار به عنوان نخست وزیر عراق با رای مردم این کشور موجب خشم و عصبانیت استکبار جهانی شد.

حسینی اظهار کرد: غربی ها برای برگزار نشدن انتخابات نخست وزیری عراق و ریاست جمهوری سوریه و یا حضور کمرنگ کردن مردم در آنها علاوه بر تبلیغات گسترده هزینه های هنگفتی را صرف کردند ولی به لطف الهی دچار شکست تلخ و مفتضحانه ای شدند.

وی عنوان کرد: ایران در منطقه نیمه خشک واقع شده و بسیاری از نقاط آن به دلیل کمبود نزولات آسمانی با مشکل کم آبی به ویژه در فصول گرم سال مواجه می شوند.

حسینی ابراز داشت: از مردم انتظار می رود در مصرف آب به عنوان مایه حیات موجودات زنده صرفه جویی کنند تا در آینده با مشکل کم آبی و یا قطع مکرر آب مواجه نشوند.

۷۵۳۵/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا