به گزارش سایت مردم ک و ب،

صبح امروز با حضور سرتیپ دکتر اسکندر مومنی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی کشور، استاندار کهگیلویه وبویراحمد، سردار بوعلی فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد، تاجگردون، زارعی، هاشمی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استای،فرمانده جدید نیروی انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد.

 

در این مراسم  آئین تکریم و معارفه، سرتیپ غلامعباس غلام زاده فرمانده پیشین این نهاد سکان هدایت نیروی انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد را به سرهنک مهدی انصاری سپرد.

 

تعامل پلیس و دستگاه قضا تضمین کننده امنیت است
 رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعامل پلیس و دستگاه قضایی تضمین کننده امنیت کشور در ابعاد مختلف است.

حجت الاسلام غلامرضا مزارعی در این آئین افزود: تلاش برای خدمتگذاری در راستای تامین امنیت پایدار مایه افتخار پلیس و دستگاه قضایی است.
وی اظهار کرد: حضور مقتدرانه و به موقع پلیس مایه آرامش و آسایش مردم است.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: متلاشی شدن بزرگترین باند اخلالگران نظم پس از چهار سال مهمترین دستاورد حضور مقتدرانه پلیس در این استان بوده است.
مزارعی اظهار کرد: تامین امنیت انتخابات با وجود مساله دار بودن کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات های سال های گذشته برگ زرینی از خدمات مطلوب نیروی انتظامی این استان است.
وی تصریح کرد: همدلی بین شورای تامین و نیروی انتظامی پشتوانه امنیت کشور است.
مزارعی کمبود تجهیزات و امکانات لجستیکی را از مهمترین مهمترین مشکلات پلیس در این استان دانست.

تشکیل ۳ قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا، سرقت و آموزش در نیروی انتظامی/ارزش سالانه کالاهای قاچاق در کشور ۲۰ میلیارد دلار است

 

جانشین فرمانده ناجا از تشکیل ۳ قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا، سرقت و آموزش در نیروی انتظامی خبر داد و گفت: ارزش سالانه کالاهای قاچاق در کشور را ۲۰ میلیارد دلار است.

در آیین تکریم و معارفه فرمانده کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: امنیت یک محصول اجتماعی و حاصل همراهی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم است.

وی با تأکید بر اینکه نگاه پلیس به امنیت مردم‌محور است گفت: امنیت بستر هر توسعه‌ای بوده و جامعه برای ادامه حیات و رشد نیاز به امنیت دارد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس دهم افزود: با تمهیدات اندیشیده شده توسط پلیس در این انتخابات هیچ کشته‌ای نداشتیم و به نوعی بهترین انتخابات از لحاظ امنیت در این دوره برگزار شد.

مومنی از تشکیل ۳ قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا، سرقت و آموزش درونی نیروی انتظامی خبر داد و گفت: حمایت از تولید و فضای کسب و کار با توجه به شعار سال از اولویت‌های پلیس است.

وی ارزش سالانه کالاهای قاچاق در کشور را ۲۰ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: قاچاق کالا متنوع بوده اما تأکید این قرارگاه بر کالاهای عمده و تأثیرگذار بر تولید و شبکه‌های اصلی قاچاق است.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: مسدود کردن بسترهای ورود قاچاق از مبادی رسمی کشور و رفع خلأ قانونی و افزایش نظارت بر مبادی ورودی اصلی از جمله مهمترین اهداف ایجاد قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا است.

مومنی با اشاره به تشریح اهداف و وظایف قرارگاه آموزش در نیروی انتظامی گفت: در قالب این قرارگاه مهارت‌های حرفه‌ای پلیس و بهبود رفتار پرسنل این مجموعه در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد هیچ منافاتی با حفظ کرامت مردم ندارد، عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از امن‌ترین و کم جرم‌ترین استان‌های کشور است.

گفتنی است در این نشست از ورود برخی خبرنگاران به نیروی انتظامی به برخوردی مناسب و به بهانه عدم دعوت جلوگیری به عمل آمد و ناهماهنگی در دعوت از رسانه ها وجود داشت.

 

لازم به ذکر است از نیروهای خدوم و متعهد نیروی انتظامی اهل شهرستان کهگیلویه با ۳۴سال سابقه فعالیت در لباس سبز نیروی انتظامی بوده که پیش از این به سمت جانشینی فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد و استان فارس به ایفای خدمت می پرداخت.

 

در حکم سرتیپ حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کل کشور سرهنک مهدی انصاری با جایگاه سرتیپ دومی به مدت سه سال به عنوان فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع خبر و عکس ها: و