مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳ برابر معادل جهانی در این استان فرسایش خاک داریم که این موضوع نگران کننده است.

به گزارش یاسوج۲۴، غلامحسین حکمتیان در نشست امور تسهیل گران در راستای توانمند سازی فرهنگ اظهار داشت: در هر هکتار سه برابر نرم جهانی داریم در حالی اگر در زمین‍‌ها شکل بگیرد، لایه‌های حاصلخیز حذف و زمین‌ها قابل کشت نمی‌شوند.

 

وی با بیان اینکه این اداره ۳۸ میلیاردتومان برای پروژه‌های عمرانی از ادارات طلبکار است، عنوان کرد: وظیفه اصلی تسهیل‌گران برطرف کردن مشکلات پروژه‌های معارض دار است.

 

حکمتیان با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های برخی مواقع با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، ابراز کرد: برخی اهالی روستاها به دلیل نبود آگاهی از پروژه‌ها موانع ایجاد می‌کنند که تسهیل گر وظیفه دارد مشکل را برطرف کند.

 

وی اجرای پروژه‌های بیولوژیکی و مکانیکی را دارای مزایای خاص برای مجموعه بالا دست و پایین دست دانست و افزود: تسهیل گر باید نسبت به الگوسازی عملیات پروژه‌ها در یک منطقه اقدامات لازم را انجام دهد.

 

حکمتیان هدف از اجرای پروژه‌های آبخیزداری را رضایتمندی مردم دانست و خاطرنشان کرد: اولین سود از این پروژها متوجه خود مردم است.

 

انتهای پیام/ح