مسئول واحد تصویری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دوره آموزشی فیلمنامه نویسی با حضور خانم انسیه شاه حسینی نویسنده و کارگردان معروف کشور در یاسوج برگزار می شود.

یاسوج ۲۴؛ اکبر آئین با اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی دو روزه با همت این واحد و همکاری بنیاد حفظ نشر و آثار ارزشهای دفاع مقدس استان از ۲۱ تا ۲۲ شهریور ۹۷ در دو نوبت صبح و عصر در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد واقع در خیابان گلستان ۶ برگزار می شود و شرکت در این دوره آموزشی برای عموم علاقه مندان آزاد است.
وی با اشاره به اینکه حدود ۲۰ فیلمساز در استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت حرفه ای و تخصصی در این عرصه فعالیت دارند، ابراز داشت: فارغ التحصیلان زیادی در حوزه بازیگری و کارگردانی در این استان وجود دارد که باید زمینه فعالیت برای آنها فراهم شود تا بتوانند توانایی ها و ظرفیت های خود به منصه ظهور بگذارند.
مسئول واحد تصویری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی رشد فیلمنامه نویسی در آثار کوتاه و بلند سینمایی در استان کهگیلویه و بویراحمد است.
انسیه شاه حسینی متولد ۱۳۳۳ گرگان، فارغ التحصیل کارگردانی سینماست. وی فعالیت هنری را با کارگردانی و فیلمنامه نویسی فیلم های کوتاه آغاز کرد. فیلم بلند «غروب شد بیا» نخستین تجربه کارگردانی اوست.
گفتنی است، انسیه شاه حسینی خالق فلیم هایی همچون ” شب بخیر فرمانده” ، ” غروب شد بیا” ” پنالتی” و ” زیباتر از زندگی ” است که همه این آثار در قالب سینمای دفاع مقدس بوده اند.