مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه دغدغه افزایش سرمایه‌گذاری در استان را داریم، گفت: در این راستا تسهیل فرایند سرمایه گذاری در اولویت است.

به گزارش یاسوج۲۴؛ اظهار داشت: این استان ظرفیت، توانمندی و پتانسیل مطلوبی برای جذب و جلب سرمایه گذاران دارد که در صورت تحقق این مهم شاهد کاهش بیکاری، توسعه و رشد اقتصادی هستیم.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد نفت و گاز کشور، ۱۰ درصد آب‌های سطحی، ۲۰ درصد جنگل‌های حوزه زاگرس و طبیعت بکر و کم نظیری دارد، ادامه داد:

آرام خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی با سرمایه گذاران برای اجرای طرح‌های بزرگ و کوچک تولیدی- اقتصادی شد و ابراز کرد: در این زمینه هیچ گونه قصوری پذیرفتنی نیست زیرا توسعه اقتصادی و رونق تولید از اولویت‌های دولت و مدیران ارشد استانی است.

نایب رئیس مرکز خدمات کهگیلویه و بویراحمد افزود: این مرکز در زمینه ارائه خدمات، راهنمایی و مشورت لازم به متقاضیان از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

آرام تجهیز مرکز خدمات سرمایه گذاری و نیز حضور نیروهای کارشناس دستگاه‌های متولی صدور مجوزهای سرمایه گذاری در این مرکز را از مهمترین اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و گفت: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در این مرکز ضمن ارائه مشاوره و راهنمایی به متقاضیان سرمایه گذاری، روند کار و صدور مجوزها را با دقت و سرعت در دستگاه‌های متولی پیگیری می‌کنند تا از حضور و سرگردانی متقاضیان در سایر دستگاه‌ها و ادارات جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: ناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در قالب کتاب، کتابچه و بروشور، تهیه و تدوین کتابچه‌ها و بروشورهای مختلف در رابطه با قوانین سرمایه گذاری و مزایای سرمایه گذاری در استان، معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در سایت سازمان سرمایه گذاری ایران از جمله اقدامات انجام شده است.

آرام تاکید کرد: پیگیری و حمایت در راستای جذب سرمایه گذاری، سرعت بخشی به صدور مجوزهای سرمایه گذاری در راستای رشد و توسعه اقتصادی و رونق تولید و حل مشکلات اقتصادی از جمله کاهش نرخ بیکاری از جمله اولویت‌ها و دغدغه‌های نماینده عالی دولت در استان است.

انتهای پیام/ ت