استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مهمترین راه‌های توسعه استان فراهم کردن زیرساخت‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، قوام نوذری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موانع در نشست هم‌اندیشی استانداران ادوار این بیان شد، اظهار کرد: در دوره‌های مختلف نکات و بحث‌هایی را داشت که در جلسه هم‌اندیشی عناوینی نیز برای توسعه آن طرح شد.

استاندار سال‌های ۸۷ تا ۹۰ کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه این استان در زیرساخت‌ها نیاید از دور فعالیت‌ها عقب بماند، اظهار کرد: زیرساخت‌ها اساس کار و توسعه هر استان و منطقه بوده که اگر در حوزه فراهم کردن زیرساخت‌ها کار شود معیارهای دیگر توسعه استان نیز رقم می‌خورد.

نوذری بر لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد و گفت: با وجود موقعیت جغرافیایی کهگیلویه و بویراحمد ارتباط استان با آب‌های پهناور خلیج فارس را از راه‌های توسعه استان محسوب می‌شود.

وی در ادامه با با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد به‌دلیل داشتن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری توان جذب هرچه بیشتر گردشگر و توریست را دارد، گفت: این استان به‌دلیل دارا بودن دو نوع آب و هوای سردسیری و گرمسیری می‌تواند در جذب توریسم موفق باشد.

این مسئول گردشگری و صنایع را از دو موضوع مهم در جذب گردشگر و توریسم کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل دارا بودن منابع آبی فراوان با ادغام گردشگری با این مسئله می‌توان زیبایی دو چندانی به استان داد.

استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد از بیان محروم بودن استان گلایه کرد و گفت: نباید بگوییم که کهگیلویه و بویراحمد محروم است باید گفت این استان به دلیل دارا بودن استعدادهای بلقوه‌ می‌توان از آن‌ها در راه توسعه و ارتقاء استان کمک گرفت.

نوذری اذعان کرد: کلمه محرومیت حق کهگیلویه و بویراحمد نیست باید ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و دامنه توسعه را هرچه بیشتر طرح و معرفی کنیم تا راه توسعه و پیشرفت استان باز شود.

وی  ادامه داد:  باید از استعدادهای خوب و درخشان و علم و فناوری  کهگیلویه و بویراحمد در توسعه استان کمک بگیریم.

استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه مردم کارنامه اجرایی می‌خواهند که ملاک و سندی قابل عرضه به توده مردم است، گفت: همه خدمت‌گزاران دغدغه داریم که نظام و دولت در خدمت به مردم باشیم و خدمات ارزنده‌ای را به مردم ارائه کنیم.

نوذری در پایان با تاکید بر اینکه کلمه محرومیت حق کهگیلویه و بویراحمد نیست و باید سعی کنیم ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این استان را به خوبی معرفی کنیم، گفت: از مهمترین راه‌های توسعه استان فراهم کردن زیرساخت‌ها بوده چرا که مقدمه هر کاری ایجاد زیرساخت‌های آن است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/الف۳۰

منبع : فارس نیوز