استاندار کهگلویه و بویراحمد یکی از دلایل توسعه نیافتگی استان را عدم همفکری میان نخبگان و وجود فاصله‌ها میان آن‌ها دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید موسی خادمی صبح امروز در نخستین نشست اتاق فکر استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور جمعی از نخبگان سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار کرد: باید از امروز به فکر آینده استان باشیم برای مثال این‌که لازم است در ۱۰ سال آینده چه چیزی تولید کنیم.

مسئول ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای این کار نخبگان استان باید دور هم جمع شوند و برای این‌کار از سایر نقاط کشور کار راحت‌تری در پیش داریم چرا که به دلیل وسعت و جمعیت کنم دسترسی به نخبگان بسیار آسان است.

خادمی در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خوشفکرترین نیروهای نخبه را در استان داریم که باید آن‌ها را وارد فضای عمومی کرد و با استفاده از فکر و اندیشه و رأی آن‌ها برای آینده برنامه‌ریزی مدون و علمی داشته باشیم.

این مسئول افزود: از گذشته‌ها با نخبگان به درستی رفتار نکرده‌ایم و اندیشه و فکر آن‌ها در تصمیمات جایی نداشته که امروز وظیفه داریم برای اعتلای کهگیلویه و بویراحمد فارغ از هر گونه اختلاف سلیقه و اندیشه‌ای به این ضرورت بزرگ توجه ویژه داشته باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد لازمه این‌ کار را تشکیل گروه‌ها و کارگروه‌های تخصصی دانست و گفت: باید در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شورای راهبردی تشکیل شود.

وی گفت: از همه نیروهای خوشفکر که سلایق گوناگون دارند در این شورای راهبردی استفاده خواهیم کرد و در آینده جلسات تخصصی با آ‌ن‌ها برگزار می‌کنیم.

خادمی نگاه بخشی و سلیقه‌ای را مانعی بزرگ بر سر راه این کار دانست و گفت: باید فکری به حال فقر و توسعه‌ نیافتگی استان کنیم و موضوعات جغرافیایی و تاریخی را کنار بگذاریم تا بتوانیم در این اتاق فکر چاره‌ای برای مشکلات بیاندیشیم.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ش۳۰

منبع : خبرگزاری فارس