رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه گفت: در آستانه ماه رمضان مساجد شهرستان برای پذیرایی از میهمانان ماه خدا آماده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام سید محمد حسینی‌طلب عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان آیین غبارروبی و عطرافشانی مساجد در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه تصریح کرد: با غبارروبی و ایجاد نشاط در محیط مساجد به استقبال ماه پرخیر و برکت رمضان خواهیم رفت.

حسینی‌طلب ماه رمضان را فرصت خودسازی انسان، گریز از خویشتن و التجاء به پروردگار خواند و افزود: مساجد در ماه رمضان شوق و ذوق نمازگزاران را برای حضور بیشتر می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن ماه نزول قرآن، طبق آیین هر ساله، مساجد را با غبارروبی و عطرافشانی برای حضور نمازگزاران و بهره‌بردن از این مکان مقدس آماده می‌کنیم.

حسینی‌طلب بر ضرورت بهره‌گیری از فضای معنوی و دینی در ماه مهمانی خدا تأکید کرد و با اشاره به آیات و روایاتی درباره اهمیت این ماه، گفت: آنچه از آیات و روایات برمی‌آید ماه رمضان فضیلت‌های بیشماری دارد که سایر ماه‌ها ندارند.

این مسئول حضور مردم در آیین غبارروبی مساجد را خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: فردا در مراسمی نمادین با حضور مسئولان شهرستان مسجد امام علی(ع) غبارروبی خواهد شد. 

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ت۲۰

منبع : فارس نیوز