یاسوج ۲۴: نماز عید قربان صبح امروز (۱۰ شهریور) همزمان با سراسر کشور با حضور مومنان خداجوی شهرستان بویراحمد در مصلی نماز جمعه یاسوج برگزار شد.

حجت الاسلام سیدامان الله حسینی صدر، امام جمعه موقت یاسوج در خطبه نخست نماز عید قربان شهر یاسوج، گفت: یکی از اعیاد ارزشی ما مسلمانان، است.

وی با بیان اینکه عید قربان، عید قربانی کردن دوست‌ داشتنی ‌ها و تعلقات دنیوی به درگاه ایزد متعال است، اظهار داشت: مستحب است که در روز عید قربان با پوشیدن بهترین لباس ‌ها این عید را جشن بگیرند.

حسینی صدر، عید قربان را در فرهنگ اسلامی دارای اهمیت و ارزش بسیار بالایی دانست و اضافه کرد: عید قربان به معنای بازگشت انسان به مقام تقرّب الهی که این مقام در سایه مبارزه با هواهای نفسانی و در پرتو تهذیب، خودسازی و بهره وری از فرصت های ناب به دست می ‌آید.

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود، فریضه حج را تبلور تمام عیار اسلام دانست و یادآور شد: حج بهترین شیوه اتصال به مبدأ هستی بوده و در این فریضه الهی همه مناسک و مراتب، روحی منسجم دارد.

حسینی صدر، با بیان اینکه قربان به معنای نزدیک شدن انسان به هدف است، خاطرنشان کرد: (علیه السلام) با توجه به امر خدا در این روز همه حجاب‌ ها و پرده‌ ها را کنار زد و به خدا نزدیک شد و به همین دلیل عید قربان به این عید معروف شده است.

وی در ادامه به ۱۲ توصیه مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت ( هفته دولت امسال) اشاره کرد و گفت: همه مسئولان باید تلاش کنند توصیه های مقام معظم رهبری را برای خدمت بهتر به مردم و سرافرازی و عزت ایران اسلامی در عرصه های مختلف به منصه ظهور برسانند./شبستان