رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه عمده مشکلات ترافیکی استان ریشه فرهنگی دارد گفت: پلیس راهور استان به منظور ارتقاء فرهنگ ترافیک آموزش برون‌سازمانی را در دستور کار قرار داده است.

ابوالحسن ملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج عمده مشکلات حوزه پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد را عدم ساماندهی اصناف ترافیک‌زا عنوان کرد و گفت: ساماندهی آژانس‌های مسافربری در سطح استان بسیار ضروری است.

وی اذعان کرد: رانندگانی که گواهینامه B2 داشته باشند می‌توانند در آژانس‌ها فعالیت کاری داشته باشند ولی در صورتیکه افرادی گواهینامه B1 داشته باشند و در آژانس‌های مسافربری کار کنند در صورت بروز مشکل و تصادف از امتیازها و حق بیمه برخوردار نخواهند شد.

این مسئول با تاکید بر اینکه آژانس‌های مسافربری باید تابلو و بغل‌نویسی خودروها نصب شده و متاهل باشند و مجوز فعالیت قانونی داشته باشند، گفت: در صورتیکه افرادی فاقد شرایط مذکور باشند پلیس با صاحبان مراکز بدون اغماض برخورد جدی می‌کند.

این مسئول راهنمایی و رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت و خرید و فروش نمایشگاه‌های اتومبیل را از دیگر مشکلات در حوزه پلیس راهور عنوان کرد و گفت: بسیاری از مراکز فاقد مجوز و عدم پارکینگ مناسب هستند به گونه‌ای که خودروها را درسطح سواره‌رو پارک می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت نمایشگاه‌های اتومبیل در بلوار عدل یاسوج باعث صلب آسایش مردم منطقه و افزایش بار ترافیکی می‌شود، گفت: در صورت بروز هرگونه عملی خلاف قوانین راهنمایی و رانندگی پلیس به صورت جد با متخلفان برخورد قانونی می‌کند.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد عدم زیرساخت‌های شهری و نبود پارکینگ را از دلایل ترافیک و صد معبر کردن و پارک در پیاده‌روها عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از ادارات و نهادها فاقد پارکینگ هستند که انتظار می‌رود مسئولان امر اقدام لازم برای رفع معضل ترافیکی در نهادها را مرتفع سازند.

ملکی بیان این‌که فرهنگ‌سازی وظیفه پلیس نیست، گفت: پلیس مجری قانون است و دیگر نهادها و سازمان‌ها از جمله آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، رسانه‌ها و …می‌توانند نقش بسیار مهمی در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک داشته باشند.

این مسئول با تاکید بر اینکه عمده مشکلات ترافیکی کهگیلویه و بویراحمد ریشه فرهنگی دارد، گفت: پلیس راهور استان به منظور ارتقاء فرهنگ ترافیک آموزش برون سازمانی را در دستور کار قرار داده و به منظور نهادینه کردن این فرهنگ تاکنون اقدامات شایسته‌ای انجام داده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ماموران پلیس راهور استان به منظور ارتقاء فرهنگ ترافیک آموزش‌های لازم را از مراکز پیش‌دبستانی، مهد کودک‌ها، دبستان، دبیرستان، دانشگاه و نهادها و سازمان‌ها به صورت ماهانه اجرا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های ترافیکی تاکنون به نسبت مناسب ارزیابی شده است، گفت: پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد سعی بر این دارد با آموزش و برخورد با متخلفان در نوع رفتار کاربران ترافیکی تغییر رفتار ایجاد کند.

ملکی تصریح کرد: با نهادینه کردن فرهنگ آموزش در جامعه فرهنگ ترافیک نیز ارتقاء می‌یابد از این‌رو از کلیه نهادها و سازمان‌ها تقاضا داریم به منظور نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در جامعه همکاری لازم با پلیس راهور استان را داشته باشند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ع۳۰

منبع : خبرگزاری فارس