فرماندار شهرستان بهمئی گفت: علوم پزشکی تنها متولی سلامت مردم نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهمئی، حجت‌الله دلشاد عصر امروز در نشست شورای سلامت بهمئی ضمن تقدیر از همکاری و هماهنگی‌های همه ادارات در ستاد سفر که  تلاش‌های خوبی داشتند، گفت: هرچند نواقص و کمبودهایی وجود داشت، اما باید تلاش شود که در سال آینده این مشکلات و نواقص وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: دو نعمت امنیت و سلامت از حقوق اولیه مردم هستند که دین مبین اسلام نیز درباره این دو مقوله تأکید فراوان دارد و امنیت این نیست که فقط جان و مال مردم را از گزند خطرات حفظ کنیم.

فرماندار شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد: مسئله بهداشت خود بحث امنیتی است و امنیت یک جامعه را فراهم می‌کند و این خود یکی از مؤلفه‌های مهم توسعه یک جامعه و یک کشور است و اگر در جامعه امنیت و سلامت وجود نداشته باشد آن کشور در زمینه پیشرفت با مشکل مواجه می‌شود.

دلشاد تصریح کرد: بهداشت، سلامت و امنیت به تنهایی توسط شبکه بهداشت و درمان یا یک دستگاه خاصی محقق نمی‌شود؛ بلکه با تلاش همگانی مردم و به خصوص دستگاه‌های اجرایی تحقق می‌یابد.

این مسئول ادامه داد: برای ارتقای سطح سلامت، بهبود کیفیت و سبک زندگی مردم همه باید تلاش فراوان زمینه‌های لازم را فراهم کنیم تا جامعه سالمی داشته باشیم.

وی اذعان داشت: دولت در بحث اجرای فاز دوم یارانه‌ها یکی از اهداف اصلی خود را اختصاص بخشی از درآمدهای انرژی به بخش بهداشت و درمان مردم جامعه قرار داده است؛ به دلیل اینکه اگر جامعه و کشور سالم نباشند آن کشور توسعه و پیشرفت نمی‌کند.

فرماندار شهرستان بهمئی در زمینه بهداشت و سلامت نیز گفت: اگر آب شرب و آب کشاورزی آلوده  وارد چرخه زندگی مردم شود، قطعاً برای بهداشت و زندگی مردم مشکل‌ساز است و نیاز است دستگاه‌های متولی بر روی این قضیه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

خدابخش چامی‌پور، رئیس ادراه صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهمئی نیز در حاشیه این نشست گفت: در شهرستان بهمئی در چهار نقطه «قبر قیصر»، «گود بن»، «دشت آهو کارند» و «دو پرنظری» معدن غنی با درصد بالای سیلستین وجود دارد و در سفر مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر به ، مبلغی جهت احداث کارخانه سیلستین نیز در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: به دلیل نامعلوم کارخانه‌ای احداث نشده و در حال حاضر معادن سیلستین این شهرستان بهره‌برداری و به صورت خام به کشور چین صادر می‌شود.

چامی‌پور در پایان متذکر شد: انتظار داریم با توجه به اینکه معادن غنی وجود دارد استاندار کهگیلویه و بویراحمد و فرماندار بهمئی به هر طریق ممکن نسبت به جذب سرمایه‌گذار در احداث کارخانه سیلستین اقدام کنند تا هم موجب توسعه شهرستان بهمئی و هم موجب ایجاد شغل پایدار شود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۸/ذ۳۰

منبع : فارس نیوز