مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه استان ما در زمینه واگذاری خدمات دولتی به دفاتر پیشخوان از عقب مانده‌ترین استان‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، محمد شجاعی در نشست شورای اداری با اشاره به اهمیت واگذاری برخی از وظایف دولت به دفاتر پیشخوان اظهار داشت: برون‌سپاری و واگذاری خدمات دولت به بخش خصوصی علاوه بر اینکه باعث کاهش تصدی‌گری دولت می‌شود و همچنین باعث می‌شود که دستگاه‌های دولتی هرچه بیشتر به سمت حکمرانی و وظیفه نظارتی خود حرکت کنند.

مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه خدمات قابل واگذاری به دفاتر پیشخوان خدمات به سه بخش خدمات تصدی‌گری، خدمات قابل الکترونیکی شدن و خدمات الکترونیکی بین سازمانی تقسیم می‌شوند، عنوان کرد: متاسفانه کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه نسبت به سطح کشوری و حتی ‌های همجوار بسیار عقب مانده که باید در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود.

شجاعی با بیان اینکه اسناد بالادستی زیادی در زمینه توسعه و تقویت دفاتر پیشخوان و کاهش تصدی‌گری دولت وضع شده است بیان کرد: مدیران دستگاه‌های دولتی موظف هستند در این زمینه تلاش خود را بکار گیرند تا عقب ماندگی‌های استان در این زمینه برطرف شود.

وی در ادامه با برشمردن پاره‌ای از مشکلات پیش‌روی اجرای  این طرح در استان افزود: مدیران اجرای این طرح را رقیبی برای خود می‌دانند به همین خاطر از اجرای آن گریزانند.

شجاعی عدم اعتماد مدیران دولتی به دفاتر پیشخوان دولت را یکی دیگر از عوامل رکود در اجرای این طرح دانست و افزود: مدیران باید در نظر داشته باشند که این دفاتر از کانال‌های قانونی مستقر شده‌اند و در انجام وظائف خود نیز خبره هستند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/ط۲۰

منبع : فارس نیوز