دبیر حزب مؤتلفه اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: عسکراولادی مشاوری امین برای حزب‌الله لبنان بود.

سید علی‌محمد دانشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: مراسمی در شأن مرحوم آقای عسکراولادی برگزار شد و حضور مراجع بزرگ تقلید در مراسم رحلت آن مبارز انقلابی گویای بزرگ منشی ایشان است.

وی گفت: همه شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی کشور در مراسم درگذشت این مرحوم شرکت کردند که نشان می‌دهد وی فردی فراجناحی و مورد احترام همه احزاب و گروه‌ها و جریانات سیاسی بود.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: شخصیت‌ها و افراد زیادی به مناسبت درگذشت مرحوم عسکراولادی حضور پیدا کرده و یا پیام دادند که از میان آن‌ها پیام سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان قابل تفسیر و تحلیل است.

این فعال سیاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص افزود: مرحوم عسکراولادی ارتباط نزدیکی با سید حسن نصرالله داشت و هر دو در کنار یکدیگر خاطرات فراموش نشدنی دارند.

دانشی تصریح کرد: عسکراولادی نقش مشاوری امین را برای سید حسن نصرالله داشت و جزء کسانی بود که همواره در کنار مقاومت قرار داشت و هیچ‌گاه از موضوع فلسطین و لبنان غافل نمی‌شد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این پیام نشان داد که وی نزد محور مقاومت به خصوص حزب‌الله لبنان تا چه اندازه محبوب بوده است.

دانشی به شکل‌گیری حزب مؤتلفه اسلامی و حزب‌الله لبنان و خاستگاه آن‌ها اشاره کرد و گفت: هر دو تشکل به فرمان امام راحل شکل گرفت و از این نظر هر دو تشکل قرابت و نزدیکی خاصی با هم دارند و می‌توان گفت حزب‌الله و مؤتلفه هر دو از یک جنس هستند.

 دبیر جزب مؤتلفه اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از عسکراولادی به عنوان مجتهدی بزرگ و مفسر قرآن نام برد و گفت: در تعبد و تهجد وی سخن گفتن چندان آسان نیست و می‌تواند برای جوانان امروزی الگو باشد.

دانشی از برگزاری مراسمی در استان به مناسبت درگذشت مرحوم عسکراولادی خبر داد و گفت: در همین هفته که یکی از روزهای دوشنبه و یا سه‌شنبه خواهد بود با حضور سخنرانی کشوری مراسم بزرگداشت آقای عسکراولادی با هماهنگی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان، امام جمعه یاسوج و استانداری کهگیلویه و بویراحمد و همچنین نهاد کمیته امداد و حزب مؤتلفه اسلامی استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۲۵۷۱/س۴۰

منبع : خبرگزاری فارس