مدیر امور بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اولویت کار در علوم پزشکی ارتقای سلامت به ویژه برای مناطق محروم است که تحقق پرداخت مطالبات پزشکان زمینه این امر را فراهم می کند.

یاسوج ۲۴: یکی از پزشکان شاغل در کلینیک والفجر گچساران روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ۶ ماه است که حقوق و ۱۶ ماه است که کارانه خود را دریافت نکرده ام. 
رحمت الله تاجگردون با بیان اینکه عقب افتادن زمان پرداخت حقوق و کارانه شاید در مناطق دیگر کشور نیز باشد اضافه کرد: براساس اطلاعات دریافت شده از مناطق دیگر این میزان دیرکرد در بقیه نقاط کشور وجود نداشته است.
این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه بسیاری از بیماران با تعرفه دولتی در این مرکز درمان میشوند پرداخت بموقع مطالبات برای دادن روحیه به پزشکان ضروری است.
مدیر امور بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه اظهار داشت: تاخیر در پرداخت حقوق پزشکان در بقیه بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد و کشور با مدت زمان های متفاوت وجود دارد.
امیر رشیدی ابراز داشت: اولویت کار در علوم پزشکی به ویژه برای مناطق محروم است که تحقق پرداخت مطالبات پزشکان زمینه این امر را فراهم می کند. 
۱۶۰ نفر از پرسنل بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اواخر تیر ماه سال جاری هم با تجمع در جلوی استانداری خواستار پرداخت مطالبات سال‌ های ۹۵ و ۹۶ شده بودند.
دکتر اورنگ ایلامی در نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که با حضور اعضای حقوقی و حقیقی برگزار شد خواستار تلاش مضاعف برای برطرف کردن مشکلات شد.
این مسئول گفت: واحد های مسئول برای کاهش مطالبات پزشکان با هدف ارائه خدمات مناسب تلاش بیشتری کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست با مدیرعامل بیمه سلامت ایران عنوان کرد: این سازمان بیمه‌ای ترتیبی اتخاذ کند تا سهم پرداخت این دانشگاه از مطالبات معوقه نسبت به سایر دانشگاه‌ های کشور افزایش یابد./ایرنا