مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ همخوانی میان بودجه فرهنگی کنونی با جمعیت ۷۰۰ هزار نفری این استان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، حجت‌الاسلام سیدجعفر مرتضوی امشب در نشست شورای فرهنگ عمومی به جنگ نرم دشمن علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت علما برای مقابله با این جنگ فرهنگی تمام عیار استفاده کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان با انتقاد از آنچه وی آن را کمبود عالم در این استان ‌دانست، افزود: باید برای ستادهای غیر فعال اقامه نماز، احیای زکات، امر به معروف و نهی از منکر و امور مساجد در این استان چاره‌ای اندیشید.

این مسئول فرهنگی با انتقاد از وضعیت مساجد در سطح استان و به خصوص شهر یاسوج گفت: وضعیتی که مساجد کهگیلویه و بویراحمد دارند در شأن نظام جمهوری اسلامی و استان نیست.

مرتضوی با بیان اینکه ۱٫۵ سال است در این استان مسئولیت گرفته‌ام، تصریح کرد: در مساجد که صبح‌ها نمازی اقامه نمی‌شود و شب‌ها نیز فریضه نماز گهگاهی و آن هم به صورت بی‌نظم برگزار می‌شود و اکنون در مرکز استان وضعیت مطلوبی از این حیث مشاهده نمی‌کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی با بیان اینکه باید به صورت عملی فکری برای مشکلات اجتماعی استان شود از بودجه‌های اختصاص یافته به این بخش در استان اعتراض کرد و گفت: هیچ رابطه منطقی میان این بودجه با جمعیت ۷۰۰ هزار نفری استان مشاهده نمی‌شود.

این مسئول تعامل نسبت به گسترش فرهنگ دینی را در میان دستگاه‌های استان ضعیف دانست و گفت: باید برای تقویت مساجد و حوزه‌های علمیه اقدامات بیشتر و بهتری صورت گیرد.

مرتضوی با بیان نمونه‌ای از ضعف بودجه و هزینه‌هایی که برای امور فرهنگی در این استان می‌شود به هزینه‌های در نظر گرفته شده برای مبلغان دینی در طول ماه رمضان اشاره کرد و گفت: اختصاص تنها ۶۰ هزار تومان برای هر مبلغ دینی به هیچ‌وجه پاسخگو نیست.

انتهای پیام/۲۵۷۱/غ۲۰

منبع : فارس نیوز