ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی، علاوه بر سمی بودن، باعث ایجاد سرطان کبد، سرطان سینه در زنان ، مشکلات گوارشی، خستگی و ناراحتی اعصاب می‌شوند.

ظروف یکبار مصرفسایت مردم استان (ک و ب):   با اشاره به مضرات پلاستیکی بیان داشت: ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی(پلی استایرن)، علاوه بر سمی بودن، با آزاد کردن ماده “مونومر استایرن” و “دیوکسین”، باعث ایجاد کبد، در زنان ، مشکلات گوارشی، خستگی و می‌شوند.

وی افزود: ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی توانایی نگهداری رنگ را ندارند و تماس مواد داغ با این ظروف، موجب ترکیب رنگ با ماده غذایی و تهدید سلامت می‌شود.

به تجزیه دیرهنگام این ظروف در طبیعت اشاره کرد و گفت: به خاطر تجزیه طولانی مدت این ظروف باید در خصوص حفظ محیط زیست و بهداشت آن، به آیندگان پاسخگو باشیم.

وی افزود: سبک بودن، سهولت استفاده، عدم نیاز به شست‌وشو و ارزان بودن، مهم‌ترین دلایل رواج این ظروف است که توصیه می شود ظروف یک بار مصرف گیاهی به جای پلاستیکی مورد استفاده قرار گیرد زیرا در ظروف تهیه شده از پلیمرهای گیاهی، امکان ترکیب ماده غذایی و ظرف وجود ندارد و به دلیل ترکیب نشاسته در تهیه این ظروف، استفاده ازآنها برای انواع غذاها، مایعات گرم و غذاهای چرب خطری به همراه ندارند و طی مدت حداکثر ۶ماه مانند برگ گیاهان پوسیده شده به چرخه طبیعت باز می‌گرند.

احتشامی با اشاره به مصرف بالای استفاده از ظروف پلاستیکی در کشور گفت: کشور ایران با تولید سالانه ۵۷۰ هزار تن ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی، در ردیف پنج کشور اول تولید این ظروف در دنیا قرار گرفته است.