یاسوج – ایرنا – معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زنان نقش تاثیرگذاری در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند، گفت:ظرفیت و توانمندی بانوان در برگزاری برنامه های دهه فجر استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فتاح محمدی روز پنجشنبه در نشست کمیته بانوان و خانواده دهه فجر افزود: حضور بانوان در عرصه های مختلف علمی، دانشگاهی و دینی نشان دهندی توانمندی آنان است و این حضور باید در برگزاری برنامه های دهه فجر چشمگیر باشد.

وی بیان کرد: در بحث جنگ نرم رسانه های ارتباط جمعی دشمنان و طرف مقابل نظام در دنیا برای رسیدن به اهداف خود اقدامات مختلفی را انجام می دهند تا به اهداف خود برسند.

محمدی با اشاره به اینکه هر کشوری برای تبیین افکار و ایدئولوژی خود ابزار متفاوتی دارد اظهار کرد: گفتمان و ایدئولوژی ایران اسلامی با کشورهای مختلف متفاوت بوده و درتعارض با سایر گفتمان ها در دنیا است.

وی عنوان کرد: هر چند کشورهای دنیا تلاش می کنند تا نسل جوان را با افکار و ایدئولوژی خود همراه کنند اما باید در کشور در کنار نبایدهایی که به جوانان توصیه می شود جذابیت های اسلام ناب محمدی را نیز برای نسل جوان و بانوان تبیین کرد.

محمدی گفتمان ایران اسلامی را توحیدی و مبتنی بر کرامت ذاتی خواند و ابراز داشت: اسلام برای انسان حق و تکلیف را مشخص و تبیین کرده است.

وی افزود: اسلامی دینی پویا است که در شرایط مختلف به خواسته ها و نیازهای مردم پاسخ می دهد و در شرایطی نیز باید مبانی فقهی را با عقل تطبیق داد و به بهترین وجه تبیین کرد.

در این نشست عطرافشانی قبور شهدا و شهدای گمنام همزمان با ورود امام خمینی (ره)،بازدید از موزه ها برای بانوان،برگزاری مسابقات رادیویی و تلویزیونی درمورد انقلاب، دعوت از جانبازان و ایثارگران برای بازگویی خاطرات انقلاب و کاشت ۳۵ نهال در مدارس به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی از برنامه های دهه فجر در بخش بانوان اعلام شد.

برگزاری نشست های بصیرتی، جشنواره و نمایشگاه عکس،شب شعر، تجلیل از هنرمندان زن تاثیرگذار در عرصه انقلاب اسلامی، دیداربا خانواده شهدا و زیارت قبور مادران شهدا از سایر برنامه های ستاد دهه فجر در بخش بانوان عنوان شد.

شرکت مشاوران و کارشناسان امور بانوان به طور دسته جمعی در مراسم عبادی و سیاسی نماز جمعه،انجام مشاوره های اجتماعی و روانشناسی، ارایه خدمات پزشکی شامل کنترل فشار خون، تست قند خون و خدمات اختصاصی برای زنان زندانی در زندان های استان، راه اندازی ایستگاه صدور کارت ملی هوشمند برای بانوان و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن از دیگر برنامه های این ستاد است.

۶۷۱/۷۵۳۳

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا