گچساران- ایرنا- طولانی شدن زمان احداث بزرگترین پروژه عمرانی شهری استان کهگیلویه و بویراحمد در شهر دوگنبدان صبر شهروندان را لبریزکرده و موجب اختلال در رفت و آمد این شهر نفت خیز شده است.

به گزارش ایرنا، عده ای از مردم شهردوگنبدان از بهم ریختگی و ایجاد آلودگی محیط زندگی ناشی از گرد و غبار و گل و لای کارگاه طرح زیر گذر ناراضی هستند.

این عده که بیشتر آنها در مجاور این طرح به کسب کار مشغولند می گویند: صدای ناهنجار کار کردن ماشین آلات سنگین و جابه جایی بی موقع خاک در زمستان موجب به خطر انداختن بهداشت فردی و اجتماعی مردم شده است.

یکی از اهالی شهر دوگنبدان در این باره گفت: بیش از سه سال است که این طرح عمرانی به منظور ایجاد رفاه مردم و کاهش آلودگی صوتی و ترافیک شهری و تصادفات شروع شده که به کندی پیش می رود.

مجید موسوی افزود: این طرح ملی که به گفته مسوولان اعتبارات آن از سوی مناطق نفت خیز بصورت ویژه تامین شده و کمبود اعتبار نیز ندارد بیش از یک سال به دلیل مانع شدن زیر ساخت ها از جمله فیبر نوری مخابرات راکد مانده بود.

وی از عدم کارشناسی طرح زیرگذر گچساران توسط متولیان و مسوولان شهری در گرفتن استعلام شبکه های آب ، برق، گاز و مخابرات که موجب تاخیر در اجرای این طرح بزرگ عمرانی شهری ابراز تاسف کرد و گفت: به گفته خود مسوولان در رسانه ها برای جابه جایی زیر ساخت ها میلیاردها ریال خسارت به بیت المال وارد شده است.

یکی دیگر از شهروندان دوگنبدان که خود را دانشجو معرفی کرد در این باره گفت: با شروع طرح زیر گذر همه مسیرهای جابجایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی نابسامان شده است.

فوزیه افشون افزود: فعالیت کارگاه عمرانی طرح زیر گذر تمامی مسیرهای اصلی شهر دوگنبدان را ناهماهنگ کرده و برای استفاده از خدمات تاکسی عمومی باید بصورت ویژه دربست و هزینه بالا پرداخت کرد.

یکی از رانندگان تاکسی شهری نیز در این باره گفت: کار برای جابه جایی مسافران درون شهری با وجود طرح نیمه ساز زیرگذر برای تاکسی داران بسیار طاقت فرسا شده است.

م- شفعیی افزود: با کنده کاری زیاد در مسیرهای منتهی به زیرگذر همه تجهیزات خودرو دچار خسارت و موجب مستهلک شدن ناوگان عمومی شهر شده است که با درآمد رانندگان تاکسی همخوانی ندارد.

وی تصریح کرد: وجود بیش از ۶۰۰ دستگاه تاکسی و بسته شدن مسیرهای اصلی شهر موجب مختل شدن سیستم خدمات رسانی شده ست.

معاون عمرانی استاندار در این باره به ایرنا گفت: نحوه تامین اعتبار، انتخاب پیمانکار و دستگاه نظارت پروژه زیرگذر شهر دوگنبدان خارج از استان است و این استان تنها بهره بردار است.

پژمان نیک اقبال افزود: معضلات و طولانی شدن زمان بهره برداری از این طرح موجب دخالت مستقیم مسوولان استانی در چند ماه اخیر این پروژه شد که مشکلات مالی پیمانکار تا حدودی رفع شد.

وی اظهار امیدواری کرد با تلاش مسوولان محلی این پروژه عظیم ملی در جشن پیروزی انقلاب اسلامی امسال به بهره برداری برسد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفت: طرح نیمه تمام زیرگذر دوگنبدان علاوه بر ایجاد مشکل در ترافیک و رفت و آمد مردم مرکز شهرستان چهره نامطلوبی نیز برای این شهر ایجاد کرده است.

غلامرضا تاجگردون روند پیشرفت فیزیکی پروژه زیرگذر دوگنبدان در یک ماه اخیر را مطلوب دانست و بیان کرد: بهره برداری از این طرح تا قبل از تعطیلات نوروز ۹۳ تاثیر چشمگیری بر خدمات رسانی هر چه مطلوبتر به مسافران خواهد داشت.

وی اظهار کرد: مسوولان شهرداری دوگنبدان و پیمانکار این پروژه قول مساعد داده اند که در زمان باقیمانده، کار روسازی، زیباسازی و کف سازی آن را به نحو مناسبی انجام دهند.

۷۴۶۱/۵۶۶

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا