گچساران – ایرنا مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح مطالعاتی اسکان دایم مناطق عشایری دلی اولادعلی مومن و خان احمد از توابع شهرستان های بویراحمد و باشت در این استان تکمیل شد.

مجید علیپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها با هدف اشتغال پایدار برای ۱۱۰ خانوار عشایر با زیر کشت رفتن ۱۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی دیم اجرا می شود.

وی برنامه ریزی و هماهنگی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تهیه و اجرای طرح هادی و زیرساخت های زندگی از دیگر مراحل اجرای این طرح است.

مدیر کل عشایر با اشاره به اختیاری بودن اسکان عشایر تصریح کرد: اجرای طرح های اسکان دایم مستلزم تمایل و درخواست عشایر است.

علیپور اظهار کرد: خدمات پشتیبانی عشایر کوچنده مانند طرح جایگزینی سوخت فسیلی، جدول گذاری، تامین آب با اجرای طرح های پمپاژ و احداث کانال های آب کشاورزی از دیگر فعالیت های در حال اجرای کانون های توسعه کانون های عشایر کهگیلویه و بویراحمد است.

حدود ۱۲ هزار خانوار عشایری با جمعیتی در حدود ۸۰ هزار نفر که بیش از ۱۲ درصد جمعیت استان را شامل می شود در قالب ۶ ایل( بویراحمدی، دشمن زیاری، بهمئی، طیبی، چرام، باشت و باوی) در بیش از ۸۰ درصد گستره استقرار دارند.

۸۱۴۳/۵۶۶

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
newsroom@irna.net

منبع : خبرگزاری ایرانا