به گزارش سایت مردم ک و ب، به نقل از تسنیم، پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از اجرای در بازه زمانی یک ماهه خبر داد و اظهار داشت: این طرح از ۱۶ تیر تا ۱۵ مرداد در کتابفروشی‌های عضو طرح اجرا می‌شود.

وی افزود: مؤسسه خانه کتاب به منظور رونق بخشیدن به بازار  کتاب و ترویج کتاب‌خوانی همزمان با آغاز تابستان، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در طرح تابستانه کتاب کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت‌نام در سایت خانه کتاب یعنی ketab.ir و تایید می‌توانند کتاب‌هایی که با شرایط تعیین شده در این طرح مطابقت داشته باشد را با ۲۰ درصد تخفیف به خریداران بفروشند.

خردمند تصریح کرد: در طرح تابستانه کتاب، کتاب‌های عمومی از ۲۰ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان از ۲۵ درصد تخفیف برخوردار می‌شوند.

وی ابراز کرد: کتاب‌های کمک درسی، کمک آموزشی، نایاب، افست، بدون شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب نباشند مشمول تخفیف نمی‌شوند.

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سقف تخفیف برای هر کتابفروشی در مرحلۀ اول تا ۲۰ میلیون ریال است و میزان فروش کتاب‌های کودک و نوجوان و عمومی در افزایش این سقف نقش مؤثری دارد.

خردمند اظهار کرد: سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است که خریداران می‌توانند در چند نوبت و از کتابفروشی‌های مختلفی که عضو طرح هستند تا سقف  تعیین شده کتاب خریداری کنند.

وی افزود: کتابفروشی‌های دارای نرم‌افزار فروش در صورتی که فایل مشخصات مختصر کتاب‌های موجود خود را با فرمت اکسل به پیوست ارسال کنند، سقف خرید آنها تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمدکتابفروشی‌ها برای شرکت در این طرح  باید به رایانه و اینترنت مجهر باشند و ثبت مشخصات کتاب‌های فروخته شده حتماً باید به صورت آنلاین و همزمان با فروش و یا حداکثر تا پایان ساعت ۲۲ همان روز در سایت خانه کتاب صورت بگیرد.

خردمند با بیان اینکه در شهر یاسوج ۳ کتابفروشی واجد شرایط در این طرح وجود دارد گفت: این کتابفروشی‌ها شامل خانه کتاب واقع در خیابان پزشک یاسوج، شهر کتاب واقع در خیابان شهداء ۱ یاسوج و پاتوق کتاب واقع در خیابان پزشک هستند.