امام‌ جمعه باشت گفت: ضعف در زیرساخت‌های فرهنگی منشا بیشترین مشکلات در باشت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، عصر امروز جلسه شورای اداری شهرستان باشت با حضور آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در ، جمعی از مسئولان ارشد استانی و مدیران شهرستانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالرحیم‌عبودی در این جلسه ضمن تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان و مدیران کل که در این سفر دو روزه به شهرستان باشت جهت رسیدگی به مسائل و مشکلات این شهرستان از نزدیک اظهار کرد: شهرستان باشت دارای مشکلات متعددی است که منشا بیشتر آن‌ها زیرساخت‌ها و کمبود مسائل فرهنگی است.

امام‌جمعه باشت با اشاره به مستقل نبودن اکثر ادارات در این شهرستان گفت: درحال حاضر بسیاری از ادارات باشت به صورت نمایندگی بوده و یا برخی از اداراتی چون اداره اوقاف اصلا در باشت وجود ندارند و این یک ضعف در فرهنگ ما محسوب می‌شود.

وی دومین مشکل فرهنگی این شهرستان را کمبود شدید روحانی در سطح شهرستان باشت برشمرد و گفت: شهرستان باشت با ۱۲۲ روستا تنها یک روحانی و عالم دارد لذا از مسئولان استانی خواهشمندیم چاره‌ای بر این مسئله بیندیشند چراکه این موضوع یکی از نیازهای اساسی شهرستان باشت و جامعه ماست.

عبودی در ادامه سخنان خود به مشکلات ورزش و جوانان در این شهرستان پرداخت و اذعان کرد: متاسفانه طی یک سال اخیر ما در این شهرستان شاهد کاهش چشم‌گیر فعالیت‌های ورزشی و حتی شاهد تعطیل شدن آن‌ها هستیم که باید چاره‌اندیشی شود چرا که مسئله ورزش جوانان در هر جامعه از عمده مسائل حائز اهمیت آن جامعه است.

خطیب ‌جمعه باشت در ادامه خاطرنشان کرد: از مسئولان استانی خواستاریم در شهرستان باشت حضور بیشتری پیدا کنند و مسئولان شهرستانی نیز در خود این شهرستان سکونت یابد و در میان مردم حضور داشته باشند.

انتهای‌‍ پیام/۸۲۰۱۷/ع۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : فارس نیوز