بخشدار سرفاریاب با اشاره به برف‌گیر بودن مسیر دهدشت به سادات گفت: مسئولان راه و شهرسازی باید نسبت به احداث راهدارخانه در این مسیر اقدام عاجل کنند.

مرتضی دانایی نیکو در گفت‌گو گو با خبرنگار فارس در با اشاره به موضوع مرگ سرباز دهدشتی در مسیر سادات امام‌زاده علی به اظهار داشت: متاسفانه چیزی که باعث شد تلاش برای نجات این سرباز بی‌نتیجه بماند این بود که خانواده متوفی خیلی دیر موضوع را اطلاع رسانی کردند.

بخشدار سرفاریاب اضافه کرد: مسیر دهدشت به امام‌زاده علی از مسیرهای حساس درون استانی است که متاسفانه در فصول سرد سال با مشکلات جدی مواجه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت احداث راهدارخانه در مسیر دهدشت با سادات اضافه کرد: با توجه به اینکه این مسیر قرار است جاده بین استانی شود و هم اکنون نیز روستاهای زیادی از این مسیر برای دسترسی به مناطق گرمسیری و مراکز شهرستان از آن استفاده می‌کنند این موضوع باید در اولویت برنامه‌های راه و شهرسازی قرار گیرد.

*تلاش پیمانکار پروژه دهدشت به سادات برای بازگشایی مسیر

بخشدار سرفاریاب با تقدیر از زحمات پیمانکار طرح به جهت بازگشایی و برف‌روبی مسیر دهدشت به سادات افزود: به رغم اینکه پیمانکار طرح هیچ مسئولیت قانونی در بازگشایی مسیر بر عهده ندارد همواره و بدون هیچ چشم‌داشتی ماشین‌آلات خود را در جهت بازگشایی و برف‌روبی مسیر بکار می‌گیرد.

وی افزود: با تلاش پیمانکار طرح مسیر دهدشت به سادات در کمترین زمان ممکن بازگشایی می‌شود ولی باید به فکر آینده این مسیر باشیم چرا که روزی این پروژه به اتمام خواهد رسید و دیگر خبری از ماشین‌آلات در این مسیر نخواهیم بود.

دانایی نیکو اذعان داشت: شهرستان تازه تاسیس چرام و ادارات آن به لحاظ برخورداری از امکانات راهداری در سطح پایینی هستند و امیدواریم که در زمینه تجهیز این شهرستان به امکانات و ماشین‌آلات راهداری تدابیر خاص اندیشیده شود.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/ط۳۰

منبع : فارس نیوز