رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت تعامل مسئولان با ائمه جمعه به منظور رفع مشکلات جامعه تأکید کرد.

حجت‌الاسلام صفدر پناهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، وظیفه ائمه جمعه را سازماندهی امور فرهنگی در سطح حوزه فعالیت خود دانست و اظهار داشت: امام جمعه مرکز استان و دیگر امامان جمعه هر شهرستان در سطح شهرستان و بخش، فعالیت‌های ارزنده‌ای در راستای شورا انجام می‌دهند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: علاوه بر سازماندهی امور فرهنگی در برخی از مسایل در خصوص موضوعات اقتصادی، عمرانی و اجرایی با توجه به مراجعه مردم ائمه جمعه با زبان گویای خود به بررسی مشکلات و حل آن‌ها می‌پردازند.

وی با تأکید بر اینکه نمی‌توان مناطق را به یک نسبت ارزیابی کرد، متذکر شد: در برخی مناطق ارتباط تنگاتنگی بین امام جمعه، فرماندار، بخشدار و مسئولان اجرایی وجود دارد که هماهنگی‌هایی بین ائمه جمعه و مسئولان وجود دارد که مسئولان در جهت رفع مشکلات اظهارنظر و چاره‌اندیشی می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه در مجموع هماهنگی خوبی بین ائمه جمعه، فرمانداران، بخشداران و دیگر مسئولان وجود دارد، بیان داشت: مسئولان با برگزاری جلسات خصوصی با تذکراتی که ائمه جمعه می‌دهند هم فرمانداران و هم بخشداران همکاری خوبی تاکنون داشتند که مشکلات مردم به نحو مطلوب‌تری حل و فصل می‌‌شود.

پناهی عنوان کرد: انتظار داریم در دولت جدید بخشداران، فرمانداران و مسئولان اجرایی باید به منظور اجرایی هر چه بهتر برنامه‌ها و کارها تفاهم و تعامل بیشتری با ائمه جمعه داشته باشند.

وی، تعامل همه جانبه ائمه جمعه با مسئولان را در راستای حل مشکلات مردم را مهم دانست و خاطرنشان کرد: ائمه جمعه همواره از تریبون‌های در اختیار مشکلات مردم را به گوش مسئولان می‌رسانند و خواستار رفع آن‌ها هستند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: امیدواریم در دولت جدید همواره تعامل سازنده‌ای بین مسئولان و ائمه جمعه وجود داشته باشد تا بتوان مشکلات جامعه را به نحو بهتر و مطلوب‌تری برطرف کرد.

پناهی ابراز داشت: اگر ائمه جمعه به هر دلیلی تذکر دهند و مسئولی رعایت نکند امام جمعه با توجه به این‌که زبان گویای مردم بوده برخی از مشکلات مهم را در خطبه‌ها بیان می‌کند از این‌رو از مسئولان انتظار رفع مشکلات را دارند.

وی در پایان فلسفه خطبه دوم نماز جمعه را رصد موضوعات روز مردم دانست و یادآور شد: ائمه جمعه در این خطبه ضمن طرح مسایل و مشکلات مهم مردم راه حل آن‌ها را نیز ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ذ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس