معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت تشکیل کمیته‌ای راهبردی برای اعلام شهر سی‌سخت به عنوان شهر گردشگری استان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، عصر امروز جلسه کارگروه گردشگری با حضور معاون برنامه‌ریزی استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری، مدیرکل امور اجتماعی استانداری و جمعی از مدیران دستگاه ها در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

دستورکار جلسه کارگروه گردشگری هماهنگی جهت برگزاری جشنواره برفی در و استفاده از ظرفیت‌های آن برای شناسایی هرچه بیشتر قابلیت‌های و معرفی شهر سی‌سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری بود.

همکاری دستگاه‌ها در برگزاری جشنواره برفی

علی‌حسن نوروزی در این جلسه به دستور کار جلسه اشاره و اظهار کرد: باید اقدامات لازم مبنی بر برگزاری هرچه بهتر جشنواره برفی و معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کهگیلویه و بویراحمد در این جشنواره گنجانده شود و دستگاه‌ها همکاری لازم را اعمال کنند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این‌که قابلیت شهر سی‌سخت گردشگری است، اذعان کرد: در صورتی که در کارگروه سی‌سخت به عنوان شهر گردشگری استان مشخص شود باید اقدامات اصلی آن برای معرفی کشوری نیز صورت گیرد.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: به منظور اجرای کار کارشناسی و ساماندهی هرچه بیشتر و معرفی سی‌سخت به عنوان شهر گردشگر کمیته‌ای متشکل از میراث‌فرهنگی، منابع طبیعی، صنعت، معدن و تجارت، شهرداری سی‌سخت، شورای شهر، اتاق بازرگانی، هیئت علمی دانشگاه تشکیل و نتیجه نهایی به کارگروه اعلام شود.

وی با توجه به این‌که شهر سی‌سخت ظرفیت و قابلیت‌های زیادی دارد و باید اقدام لازم مبنی بر معرفی این شهر به عنوان شهر گردشگری کهگیلویه و بویراحمد صورت گیرد، گفت: با معرفی سی‌سخت به عنوان شهر گردشگری می‌توان استان را به نحو مطلوب‌تری به کشور و جهان معرفی کرد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به پروژه موزه یاسوج و موزه تاریخ طبیعی استان  اشاره و اذعان کرد: موزه یاسوج با پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصدی و موزه تاریخ طبیعی با ۲۵ درصد پیشرفت از دیگر برنامه‌اهی گردشگری و توسعه استان است که باید اقدامات لازم برای پیشرفت و جذب اعتبارات پروژه‌ها صورت گیرد.

این مسئول اشاره‌ای به ساماندهی رود بشار کرد و متذکر شد: شهرداری یاسوج باید طرح جامع رود بشار را مشخص کند به گونه‌ای نباشد که سرمایه گذار با فراغی آسوده در این مکان سرمایه گذاری کند و با برنامه وارد شود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ذ۳۰

منبع : فارس نیوز