استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شکوفایی استعدادهای ویژه پژوهشی در این استان مستلزم فراهم‌ شدن شرایط، امکانات و ابزار کار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، صبح امروز و با حضور استاندار، مدیر‌کل آموزش و پرورش، معاونین، مسئولان دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و به میزبانی آموزش و پرورش نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی استان افتتاح شد.

موسی خادمی د راین مراسم اظهار کرد: نمایشگاه هفته پژوهش بیانگر وجود ایده‌های ارزشمند در زمینه پژوهش و تحقیق در استان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شکوفایی استعدادهای ویژه پژوهشی در این استان مستلزم فراهم‌ شدن شرایط، امکانات و ابزار کار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز با تبریک به مناسبت هفته پژوهش اظهار کرد: دانش‌آموزان در سنین جوانی و نوجوانی با ورود به امر تحقیق و پژوهش، آینده کارهای تحقیقاتی در کشور را تضمین می‌کنند.

این مسئول نظام تعلیم و تربیت در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این‌که تاکنون کارهای خوبی در زمینه تحقیق و پژوهش در نظام تعلیم و تربیت استان انجام شده است، تصریح کرد: تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی گفت: برای نهادینه کردن امر پژوهش در مدارس استان باید همه عوامل و چرخه آموزش و پرورش از اولیا تا معلمان و دانش‌آموزان و ما مسئولان در آموزش و پرورش و به خصوص مسئولان استانی نسبت به آن دقت نظر و توجه لازم را داشته باشند.

این مسئول نظام تعلیم و تربیت در استان کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص افزود: یکی از راه‌های نهادینه کردن فرهنگ تحقیق و پژوهش در مدارس این است که کلاس‌های درس ما هوشمندسازی شود و برای این‌کار به مساعدت و همکاری سایر دستگاه‌ها نیاز داریم

وی گفت: در این نمایشگاه ۱۲ غرفه از دستاوردهای پژوهشی و تحقیقی محققان و پژوهشگران استان به نمایش گذاشته شده است.

زارع‌پور گفت: اختراعات، ابتکار و طرح‌های دانش‌آموزی و اعضای پژوهش‌سراها در بخشی از این نمایشگاه برپا است.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه در طول هفته پژوهش در پژوهشکده معلم در پارک مهرورزی یاسوج و همه روزه به روی علاقمندان باز است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ط۳۰

منبع : خبرگزاری فارس