مقرر شد شورای تامین شهرستان و استان درصورت مشاهده معارضانی که فاقد ” سند اراضی ” بوده و برای بخش خصوصی مزاحمت ایجاد می کنند آنان را بازداشت و به دستگاه قضایی معرفی نماید.

: نماینده کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس با اظهار نگرانی از تاخیرهایی که توسط عده ای افراد بااهداف خاص برای جلوگیری از راه اندازی معدن فسفات چرام ایجاد می شود ،اظهارداشت: در نشستی که امروز بیست و هفتم فروردین ماه ۹۳ با حضور مسوولان اداری و امنیتی استان و شهرستان در محل فرمانداری چرام برگزار شد مقرر گردید معارضان غیرقانونی توسط شورای تامین شهرستان بازداشت شوند.
 
” حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی محمد بزرگواری ” در گفت و شنود اختصاصی با عصردنا گفت: معدن فسفات چرام یکی از بزرگترین معادن فسفات خاورمیانه بوده که برغم تمامی پیگیری های لازم برای راه اندازی آن ، متاسفانه عده ای با عنوان معارض اجازه فعالیت به بخش خصوصی در این معدن نمی دهند.
 
وی با تشریح فعالیت های انجام شده در این ارتباط ، خاطرنشان کرد:  براساس تصمیم جدید ، هر فردی که در محدود جغرافیایی معدن فسفات ” سند مالکیتی ” داشته می بایست آن را به فرمانداری ارائه تا یکی از راهکارهای پیش بینی شده برای وی لحاظ شود.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: دو راه حل برای ” مالک ” زمین در محدود معدن پیش بینی شده که ” مالک ” می بایست یکی از آنها را بپذیرید و اچازه دهد فعالیت عمرانی معدن باهدف ایجاد بسترهای اشتغالزایی و کمک به اقتصاد مدنظر مقام معظم رهبری آغاز شود.
 
بزرگواری ، خرید زمین براساس قیمت کارشناسی شده و یا واگذاری اراضی به میزان اراضی مالک در محل دیگر از سوی اداره کل منابع طبیعی را دو راهکار پیش بینی شده در نشست بررسی رفع مشکلات راه اندازی معدن فسفات چرام برشمرد.
 
وی گفت: مقرر شد شورای تامین شهرستان و استان درصورت مشاهده معارضانی که فاقد ” سند اراضی ” بوده و برای بخش خصوصی مزاحمت ایجاد می کنند آنان را بازداشت و به دستگاه قضایی معرفی نماید.
 
نماینده کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس از درخواست شورای تامین برای معرفی کارشناس حقوقی بخش خصوصی به این شورا نیز خبر داد و تصریح کرد: همه می بایست در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برای شکوفایی دیارمان گام برداریم.
 
بزرگواری افزود: ۲۷۰ هکتار زمین برای معدن فسفات چرام پیش بینی شده که تاکنون ۵۱ هکتار آن به بخش خصوصی سند واگذار شده است.
 
وی از بخش خصوصی نیز خواست با رعایت تمامی جوانب آمادگی لازم برای همکاری با مردم منطقه جهت رشد و سازندگی را داشته باشند.
 
پایان پیام

منبع : عصردنا