شهردار دوگنبدان با اشاره به ساختار مالی ضعیف شهرداری‌‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداری‌ها ابزاری برای اجبار پرداخت عوارض ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، اردوان زینل‌زاده ظهر امروز در نشست مشترک شهرداران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بخش زیادی از مشکلات مالی شهرداری‌ها به دلیل عدم پرداخت مطالبات شهرداری از سوی دستگاه‌های دولتی و مردم است.

شهردار دوگنبدان با اشاره به اینکه شهرداری‌ها ابزاری برای اعمال فشار برای دریافت عوارضات ندارند، تصریح کرد: در قانون آمده که شهرداری می‌تواند با ادارات خدمات‌رسان مانند آب و برق و گاز قرارداد ببندد و در صورت پرداخت نشدن عوارضات مربوط به شهرداری نسبت به قطع انشعابات دستگاه یا فرد بدهکار اقدام کند.

زینل‌زاده ادامه داد: شهرداری دوگنبدان در حال حاضر ۸ میلیارد عوارض نوسازی مطالبه دارد که ۶ میلیارد آن باید از شهروندان و ۲ میلیارد نیز از ادارات دریافت شود.

شهردار دوگنبدان همچنین خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ دستگاه دولتی در گچساران نسبت به پرداخت پروانه ساختمانی و بدهی خود در این زمینه به شهرداری دوگنبدان سر باز می‌زنند و در برخی موارد رفتارهای قلدرمآبانه از خود نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات مالی شهرداری‌ها ریشه در ساختار مالی ضعیف شهرداری‌ها دارد، ابراز داشت: تنها راه برون رفت از این مشکل تکیه شهرداری‌ها بر درآمد پایدار است.

زینل‌ِ‌ِزاده از آسیب‌پذیر بودن ساختار مالی شهرداری سخن گفت و افزود: صنوف باید مهم‌ترین منبع تامین کننده درآمد شهرداری‌ها باشند.

وی در پایان با بیان اینکه جلسات متعددی برای رفع مشکلات و اختلافات مالی شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی برگزار شده ابراز داشت: برای حل این معضل راهی جز کوتاه آمدن طرفین از مواضع خود وجود ندارد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/ط۲۰

منبع : خبرگزاری فارس