مدیر آموزش و پرورش گچساران گفت: خیرین مدرسه‌ساز گچسارانی برای معرفی به جشنواره سراسری تهران معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، سید ظهیر‌الدین پورالحسینی  عصر امروز  در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش  این شهرستان در سال ۹۳ که با حضور معاون مالی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویر‌احمد به ریاست فرماندار این شهرستان در سالن اجتماعات تالار فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم ولایت رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده و آموزش و پرورش به عنوان یکی از دستگاه‌های فرهنگی کشور در این راستا تحقق‌بخشی به مقوله فرهنگی وظایفی را بر دوش دارد.

وی افزود: برای تحقق بخشیدن به فرمان رهبر معظم انقلاب که سبقه فرهنگی هم دارد، همه نهادها با‌ید یکپارچه با هم تلاش کرده  تا با تامل و همکاری  تلاش خود را به کار برده تا در پایان سال کارنامه موفقی ارائه دهیم.

پورالحسینی ضمن تشکر از اصحاب رسانه  به خاطر همکاری با این نهاد، ابراز کرد:  تشکر ویژه از فرماندار گچساران که آموزش و پرورش خواستگاه اصلی وی  بوده در حد ایثار به آموزش و پرورش کمک کرده و نمونه بارز این همکاری در  همایش قرآنی بود که علی‌رغم وجود مشکلاتی این جشنواره به شکل مطلوبی برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش گچساران با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز ، تصریح کرد: این جشنواره همه ساله در سراسر کشور در ۲۰ اردیبهشت با محوریت نوسازی  مدارس برگزار می‌شود.

پورالحسینی عنوان کرد: هدف از برگزاری چنین جشنواره هایی فقط جمع‌آوری پول نیست بلکه فرهنگ‌سازی و شناخت خیرین است.

وی گفت: در مسیر تعلیم و تربیت و مدرسه‌محوری این کمک ها بیشتر در به نتیجه رساندن اهداف دولت به مسائل عمرانی و نوسازی  مدارس بوده که با کمک خیرین باری از دوش دولت برداشته و دولت می تواند آن مقدار بودجه  را صرف برنامه‌های دیگری کند.

پورالحسینی با اشاره به تاریخ برگزاری این همایش در گچساران خاطرنشان کرد: اگر این جشنواره قبل از تاریخ  ۲۰ اردیبهشت که جشنواره سراسری برگزار می‌شود در شهرستان دیگری برگزار شود ما هم تمهیدات لازم را را جهت برپایی این جشنواره انجام خواهیم داد.

وی همچنان با اشاره به برپایی جشنواره سراسری که در تهران برگزار می‌شود، عنوان کرد: با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ نیکوکاری به همکاران پیشنهاد دادیم که قبل از ۱۰ اردیبهشت متمکنین خیراندیش را در صورت شناخت به این نهاد معرفی کنند.

مدیر آموزش و پرورش در بخشی از  سخنان خود با بیان این‌که پروژه‌های نوسازی مدارس با مشکلاتی روبرو است از مسئولان خواست تا در این زمینه چاره اندیشی کنند.

پورالحسینی به دیگر مشکلات مدارس گچساران اشاره کرد و گفت: مدارس  گچساران به علت  وجود شرایط اقلیمی آب و هوای گرم در فصل گرما با کمبود امکانات سرمایشی در برگزاری امتحانات پایان ترم  روبرو است.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که نامه مکتوب به فرستاده که ساعت برگزاری امتحانات از ساعت ۱۰ صبح تغییر کند متأسفانه در پاسخگویی و رفع این مشکل هیچگونه همکاری نکرده است.

پور الحسینی در بخشی از جلسه امروز به فرا رسیده هفته بزرگداشت مقام معلم اشاره کرد و خبر داد: برنامه‌های متنوعی به مناسبت این هفته تدارک دیده شده که تجلیل از بازنشستگان و فرهنگیان نمونه از  جمله برنامه‌های شاخص این هفته است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۹/ش۳۰

منبع : فارس نیوز