سرپرست دانشگاه یاسوج با اشاره به برنامه پنج ساله اخیر وزارت علوم در افزایش کمی دانشجو گفت: این برنامه شرایط سختی برای دانشگاه‌های در حال توسعه فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از یاسوج، روز گذشته در جمع اعضای هیئت علمی دانشکده علوم پایه با اشاره به تلاش تیم جدید مدیریت برای رفع مشکلات دانشگاه گفت: خدا را شاهد می گیریم که در هیچ زمینه ای کوتاهی نکرده ایم و اگر ضعفی بوده از مشکلات ساختاری موجود است و ما وظیفه خودمان می دانیم به سمتی برویم که مشکلات کم شود.

وی با اشاره به بودجه پژوهشی دانشگاه افزود: در موضوع گرنت به مرور زمان نواقص را برطرف خواهیم کرد و حتی اگر زمانی به این نتیجه برسیم که گرنت دست و پا گیر است؛ آن را حذف خواهیم کرد و روال جدیدی برای حمایت از پژوهشگران دانشگاه پیش بینی خواهیم کرد.

سرپرست دانشگاه یاسوج تصریح کرد: در زمینه پایان نامه های دکتری نیز قول می دهم پیشنهاد اعضای هیات علمی در مورد هزینه ها را با نگاه به پنج دانشگاهی که بهترین شرایط را دارند اجرا خواهیم کرد.

رمضانی به برنامه پنج ساله اخیر وزارت علوم اشاره کرد و گفت: برنامه پنج ساله اخیر وزارت در افزایش کمیت و پذیرش بیشتر دانشجوی تحصیلات تکمیلی شرایط سختی برای فراهم کرده است.

وی با اشاره به آمار پژوهشی سال های گذشته دانشگاه یاسوج گفت: زمانی که گزارش آمار مقالات را به هیئت امنا ارائه کردم، اعضای هیئت بسیار لذت برده اند که دانشگاهی با این تعداد عضو هیات علمی و چنین شرایطی این تعداد مقاله دارد.

سرپرست دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: این تلاش و زحمت اعضای هیات علمی و دوستان مسئول قبلی است که باید از آنان یاد کنیم و همیشه قدردان زحمت همه کسانی که برای اعتلای دانشگاه تلاش کرده اند، باشیم.

منبع : خبرگزاری دانشجو