گچساران – ایرنا – شتاب بخشی به طرح های انتقال آب کشاورزی راهکاری برای افزایش تولیدات کشاورزی و ایجاد فرصت های شغلی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در حالی که بسیاری از فارغ التحصیلان کشاورزی در جستجوی محلی برای کسب درآمد و نشان دادن توانمندی های خود هستند طرح های بزرگ انتقال آب گچساران در انتظار شتاب بخشی برای تکمیل هستند.

یکی از فارغ التحصیلان رشته کشاورزی ساکن روستای مظفرآباد از توابع دهستان گرمسیری لیشتر گفت: تکمیل طرح بزرگ آبرسانی به زمین های کشاورزی لیشتر زندگی مردم این منطقه را متحول می کند.

مریم حسنی افزود: ایجاد فرصت های شغلی پایدار برای جوانان، کاهش اثرات منفی آلایندگی نفت بر سلامت مردم و کاهش گرمای شدید هوا از مهمترین مزایای بهره برداری از این طرح است.

یکی از فارغ التحصیلان رشته کشاورزی ساکن روستای ماهور باشت با اشاره به این نکته که سال هاست طرح آبرسانی انتقال آب کشاورزی به دشت امامزاده جعفر در حال اجراست از مسوولان خواست برای شتاب بخشی به تکمیل این طرح چاره اندیشی کنند.

محمد گلستانی افزود: تکمیل این طرح نقش بسیار مهمی در افزایش تولید ملی و کاهش اتکای اقتصاد ملی به اقتصاد تک محصولی دارد.

معاون آب منطقه ای گفت: سه طرح بزرگ انتقال آب کشاورزی از سد کوثر و رودخانه زهره در گچساران در حال اجراست.

علی داوودی افزود: تکمیل این طرح های افزون بر امکان کشت محصولات کشاورزی در ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی حداقل سه هزار شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

وی پیشرفت فیزیکی این طرح ها را ۲۵ تا ۹۰ در صد اعلام کرد و ازبرنامه ریزی برای شتاب بخشی به این طرح ها خبر به ویژه طرح آبرسانی به سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی امامزاده جعفر خبر داد.

معاون آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از تلاش های نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ملی بودن اعتبارات این طرح بر اساس میزان پیشرفت کاری اعتبارات آن به تدریج جذب خواهد شد و مشکل اعتباری چندانی برای اجرای این طرح ها وجود ندارد.

داوودی پیشرفت فیزیکی این طرح ها از سال گذشته تاکنون را مطلوب ارزیابی کرد.

وی از بهره برداری از طرح آبرسانی به ۵۰۰ هکتاراز زمین های کشاورزی دژ سلیمان در آینده نزدیک خبر داد.

۸۱۴۳/۶۷۱

انتهای پیام /*

Contact the editor: <a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا