رئیس گفت: شایسته نیست که این استان با وجود منابع و مواهب طبیعی سرشار دارای بالا بوده و از توسعه نیافتگی رنج ببرد.

 به گزارش یاسوج۲۴ به نقل از ایرنا، عصر چهارشنبه در همایش یک روزه کارآفرینی و اشتغال در یاسوج اظهار داشت: ظرفیت ایجاد اشتغال کهگیلویه و بویراحمد در بخش منابع و مواهب طبیعی به ویژه گیاهان دارویی به طور چشمگیری بیشتر از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است.

وی گفت: رویکرد سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد نیازمند تغییرهای اساسی بوده و باید استفاده بهینه تری از ظرفیت مهم مواهب طبیعی استان کرد.
رئیس کانون کارآفرینان کهگیلویه و بویراحمد افزود: تحقق این امور مهم در اشتغالزایی، کارآفرینی، ایجاد درآمد پایدار، رونق تولید و توسعه اقتصادی استان تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.
جعفری بیان کرد: دانش آموختگان دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد به جای آنکه دنبال مشاغل دولتی باشند بهتر است با استفاده از خلاقیت، ایده و ابتکار برای فرصت های شغلی و ایجاد منابع درآمدی جدید بکوشند.
وی عنوان کرد: یکی از دلایل اصلی بالا بودن نرخ در کهگیلویه و بویراحمد ضعیف بودن فرهنگ کار است و نقش کمبود اعتبارات نیز در این زمینه اندک خواهد بود.
جعفری ابراز داشت: باید علاوه بر توسعه هر چه بیشتر مشاغل و صنایع کوچک در کهگیلویه و بویراحمد ارتباط بین آموزش و تحقیق با تولید نیز افزایش داده شود.
رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کارآفرینان افرادی نوآور و مسئولیت پذیر هستند که یکی از دغدغه های مهم آنان ایجاد اشتغال و کمک به رونق اقتصادی است.
لهراسب باقری اظهار داشت: اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در سال ۷۷ در یاسوج مرکز استان به بهره برداری رسید و حدود ۱۰ سال قبل نیز دچار رکود و تعطیلی شد.
وی افزود: احیا و رونق دوباره اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در شکوفایی بخش تعاون و بهبود فضای کسب و کار استان تاثیرگذار است.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: حسینعلی راشکی