مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: میانگین شاخص کیفیت هوا در گچساران ۲ هزار و ۴۹۵ میکروگرم در مترمکعب بوده و به نوعی ۱۶ برابر استاندارد بوده که از حد خطرناک نیز بسیار فراتر است.

یاسوج ۲۴: مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت:  شاخص در گچساران ۲ هزار و ۴۹۵ میکروگرم در مترمکعب بوده و به نوعی ۱۶ برابر استاندارد بوده که به نوعی از حد نیز بسیار فراتر است.

سید اسدالله هاشمی افزود: با توجه به نزدیکی شهرستان بهمئی به شهرستان بهبهان استان خوزستان میانگین شاخص کیفیت هوای بهبهان را در نظر می‌گیریم که متاسفانه به ۳ هزار ۵۰۰ میکروگرم در متر مکعب رسیده است.

هاشمی ادامه داد: اطلاعات مورد نیاز در زمینه شهرستان گچساران به مسئولان و متولیان امر برای تصمیم گیری ارائه شده و تا ساعاتی دیگر نتیجه نشست اضطراری ستاد بحران مشخص می‌شود.

علی وفایی مقدم مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمداز برگزاری  نشست کمیته اضطراری ستاد بحران تا ساعاتی دیگر خبر داد و ابراز داشت: نتیجه جلسه به اطلاع عموم میرسد و البته فعلا بنای تعطیلی مدارس ابتدائی را داریم و در صورت لزوم و حاد شدن هوا سایر مقاطع را نیز تعطیل می‌کنیم./تسنیم