سایت مردم (ک و ب)؛ نویسنده کهگیلویه و بویراحمدی کتاب به عنوان دبیر جشنواره عمار انتخاب شد.

 پس از نماز ظهر و عصر نخستین نشست خبری اکران‌های مردمی جشنواره مردمی فیلم عمار در برگزار شد تا بار دیگر مسجد محل تجمع کسانی باشد که برای انقلاب فعالیت می‌کند.

این نکته از جمله نکاتی بود که سیدناصر حسینی‌پور دبیر اکران‌های مردمی جشنواره مردمی فیلم عمار از آنها یاد کرده و در سخنانش در این نشست با اشاره به بروز بزرگان ادبیات و هنر از این مسجد از جمله ، و فرج‌اله سلحشور گفت: این در حالی است که در سال‌های گذشته فیلم‌های هنری در تراز انقلاب برای تربیت حماسی و ولایی تولید نشده است.

* حسینی‌پور: استفاده از ظرفیت‌های متنوع برای پخش فیلم در جشنواره عمار

سیدناصر حسینیوی با اشاره به اینکه بشر یا ولایت نظام سلطه و شیطان یا ولایت اهل‌بیت(ع) و عدالت را می‌پذیرد، افزود: ضرورت حضور هنری در این عرصه تولید فیلم‌هایی است که از جنس مردم و برای مردم باشند نه فیلم‌هایی که زندگی را نشان می‌دهد که مردم ما هیچ وقت در آن زندگی نکرده‌اند.

حسینی‌پور با بیان اینکه نظام سلطه دنبال تولید فیلم‌هایی با پول نظام است که پلشتی‌ها را نشان دهد، تصریح کرد: جشنواره فیلم عمار دارای فیلم‌هایی است که درد دین دارد و تریبونی است برای دیدن این فیلم‌ها به گونه‌ای که در دورترین نقاط کشور دوربین به دست گرفتند و فیلم ساختند.

وی در ادامه سخنان خود در این نشست گفت: امروز می‌توانیم بگوییم اگر خدا می‌خواست قرآنی نازل کند به دوربین آوینی قسم می‌خورد چراکه او دوربینش را بعد از جنگ خاموش نکرد و به فکه برد و آنجا بود که شهید شد و فیلم‌هایی ساخته بود که تربیت حماسی و ولایی داشته است.

دبیر اکران‌های مردمی جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش دیگر از سخنان خود به تلاش برای استفاده از ظرفیت‌های متنوع برای پخش فیلم در این جشنواره اشاره کرد و گفت: این ظرفیت‌ها اعم از مساجد، حسینیه‌ها، خانه‌ها، تالارها، پارک‌ها، وسایل نقلیه عمومی و … است.

وی با اشاره به یک نمونه از این اکران‌ها افزود: مادر شهیدی داشتیم که وقتی فیلم مستند «» را دیده بود می‌گفت همانطور که دوست دارم مردم به خانه‌ام بیایند و زیارت عاشورا، دعای کمیل و … بخوانند دوست دارم این فیلم را هم ببینند چراکه این فیلم برای من مثل یک زیارت عاشوراست.

حسینی‌پور ادامه داد: یا وقتی کتاب من به زندان درود لرستان رفت یک قاتل جانی که کسی فکر نمی‌کرد که غیر از وحشی‌گری کاری داشته باشد؛ پس از بخشش و آزادی کتابفروشی راه انداخته است.

* حسینی‌پور: در جشنواره عمار چون دفاع مقدس از پتانسیل‌های مردمی استفاده می‌کنیم

وی با بیان اینکه کسانی بوده‌اند که حاضرند در آرایشگاه اکران فیلم داشته باشند، تاکید کرد: قدرت جشنواره مردمی فیلم عمار در تار و پود و نقطه نقطه این مملکت تنیده شده چراکه جشنواره مردمی فیلم عمار برای آنان است که درد دین دارند.

نویسنده کتاب «پایی که جاماند» با اشاره به مردمی بودن دفاع مقدس، افزود: همانگونه که در دفاع هر کس بخشی از مسئولیت را می‌گرفت، پشت جنگ یا خط مقدم کاری می‌کرد و توانستیم پیروز شویم در این عرصه نیز ما در عرصه مردمی حرکت می‌کنیم و از تمام ظرفیت‌ها با سازوکار مردمی و نه بروکراتیک حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مدیریت اکران‌های مردمی در شهرها و استان‌های مختلف را به اشخاص مختلفی داده‌ایم، گفت: در مشهد آقای «» از راویان برجسته و در تبریز آقای «» راوی کتاب «نورالدین پسر ایران» را مسئول اکران‌های مردمی کرده‌ایم.

حسینی‌پور افزود: در بقیه استان‌ها نیز تلاش می‌کنیم که چهره‌هایی که دغدغه دینی دارند و بدون روند بروکراتیک کارها را جلو می‌برند را اعلام کنیم.

منبع: فارس