رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت: شرکت گاز گچساران در زمینه گازکشی به کوچه‌های کم‌عرض سیاستی دوگانه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، غلامرضا امیدوار امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران، در پاسخ به مصاحبه  ۲۲ مهرماه جاری ناصر دلفریان، رئیس شرکت توزیع گاز این شهرستان با خبرگزاری فارس در گچساران با عنوان « عدم اجرای طرح هادی بزرگترین مانع گازرسانی به روستاهای گچساران» اظهار کرد: طراحی پروژه خط لوله گاز و گازرسانی به روستاها بر اساس طرح هادی صورت می‌گیرد که الحمدالله تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سطح استان به ویژه گچساران دارای طرح هادی بوده و با استعلام شرکت گاز برای گازرسانی به هر روستا در اختیار این شرکت قرار گرفته است.

وی بیان این‌که عملیات گازرسانی هیچ روستایی نباید به واسطه نداشتن طرح هادی روستایی متوقف شود، افزود: هر چند که مردم و افکار جامعه مسائل را به درستی تشخیص می‌دهند و نیازی به توجیه نادرست بعضی از مسئولان وجود ندارد.

امیدوار با اشاره به مصاحبه اخیر رئیس شرکت گاز گچساران مبنی بر لزوم اجرای طرح هادی برای انجام گازرسانی به روستاها، ابراز کرد: اجرای طرح هادی مشمول انجام امورات متعدد از جمله فعالیت‌هایی مانند اجرای جوی و جدول، زیرسازی و روسازی، ایجاد فضای سبز، جداره‌سازی‌ها، ایجاد فضای پارک بازی کودک و پارک‌های تفریحی است.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران در ادامه تأکید کرد: منطقی‌تر آن است که ابتدا در راستای جلوگیری از دوباره‌کاری و صرف هزینه‌های بیت‌المال و دستگاه‌های خدمات‌رسان نسبت به حفر و نصب انشعابات معابر اقدام و سپس بنیاد مسکن نسبت به اجرای فعالیت‌های خود در معابر اقدام نماید زیرا این اقدام سبب جلوگیری از تخریب گسترده کارهای انجام گرفته در قالب اجرای طرح هادی روستا می شود.

امیدوار یادآور شد: در برخی روستاها که بنیاد مسکن قبلا نسبت به اجرای طرح هادی اقدام نموده است، توسط شرکت گاز تخریب و تاکنون نیز نسبت به مرمت و بازسازی آن هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: هر چند که بر اساس قانون هر دستگاهی که اقدام به حفاری در سطح معابر روستا می‌کند موظف به ترمیم حفاری‌های صورت رفته در کمترین زمان ممکن است.

امیدوار اجرای کامل طرح هادی روستایی و خدمات‌رسانی ادارات خدمات‌رسان از جمله لوله‌گذاری توسط اداره گاز را مستلزم وجود اعتبارات بسیار زیاد دانست و گفت: این امر می‌طلبد که اعتبارات عمرانی تمامی دستگاه‌های اجرایی آن هم طی سالیان متوالی در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد تا بتوان نسبت به عملی نمودن این ایده اقدام کرد.

این مسئول در اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران عنوان کرد: هر چند که بازگشایی معابر باید با رضایت و مشارکت مردم و بر اساس طرح هادی انجام شود اما به نظر می‌رسد که در این بخش شرکت توزیع گاز گچساران سیاست دوگانه‌ای را دنبال می‌کند.

امیدوار با اشاره به بخشی از اظهارات رئیس شرکت توزیع گاز مبنی بر استاندارد نبودن گازکشی در کوچه‌های کم‌عرض بیان کرد: اگر بر اساس اظهارات رئیس شرکت توزیع گاز گچساران واقعا دستورالعملی وجود دارد که طبق آن نمی‌توان در کوچه‌های دو متری یا چهار متری گازرسانی انجام شود پس چگونه در اغلب نقاط شهر از جمله محله‌های سادات، لبنان و کیامرثی همچنین روستاهایی از جمله آبگرمو و ماهور باشت با کوچه های کم‌عرض اقدام به گازرسانی شده است.

وی تأکید کرد: در برخی نقاط گازکشی شده این مناطق عملا امکان دسترسی سواره وجود ندارد.

امیدوار خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار گچساران دارای طرح هادی روستایی بوده و در ۴۷ روستا نیز طرح هادی اجرا شده است که خوشبختانه عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران قابل قبول و از میانگین برنامه پنجم توسعه کشور نیز جلوتر است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/

منبع : خبرگزاری فارس