فرمانده سپاه فتح گفت: سیاست خارجی ایران بر پایه اصولی است که عزت در رأس آن قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج سردار یونس امیری عصر امروز در همایش تجلیل از ایثارگران آبفار کهگیلویه و بویراحمد با بیان رشادت‌های رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس اذعان داشت: پرسنل غیور و زحمت‌کش آبفار در زمان جنگ نیز در لباس جهاد سازندگی مشغول خدمت به مناطق محروم بودند و از حضور در جبهه‌های حق علیه باطل دریغ نمی‌کردند. 

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پرسنل آبفار امروزه در خط مقدم خدمت‌رسانی به مناطق محروم هستند و این تلاش و جدیت آن‌ها کم از جنگ با رژیم بعث ندارد. 

سردار امیری بیان داشت: همه می‌دانیم که تا قبل از انقلاب بیش از ۹۹ درصد روستاهای کشور از آب آشامیدنی سالم برخوردار نبودند و در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد روستاهای مناطق مختلف کشور از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند. 

شکستن سدهای محرومیت با حفظ روحیه جهادی

وی با بیان اهمیت حفظ روحیه جهادی در میان پرسنل آبفار تاکید کرد: بدون شک با حفظ و تداوم این روحیه سدهای محرومیت و فقر در کشور شکسته خواهد شد. 

امیری در ادامه با بیان این‌که اهداف انقلاب اسلامی از زمان پیروزی آن توسط امام خمینی تبیین شد، اذعان داشت: رزمندگان و توده‌های مختلف جامعه به تبعیت از رهبر کبیر خود در جهت اعتلای این آرمان‌ها حرکت می‌کنند. 

وی تأکید کرد: امروزه حقانیت جمهوری اسلامی روز به روز بر همگان ثابت می‌شود و دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب به این موضوع اذعان دارند. 

امیری در ادامه با اشاره به مواضع رئیس‌جمهور در سازمان ملل ابراز داشت: مواضع آقای روحانی مواضع نظام بود و بدون شک از این پس نیز دیپلماسی خارجی بر پایه حفظ عزت انقلاب و ملت ایران و نیز پیرو منویات مقام معظم رهبری خواهد بود. 

وی با اشاره به برخی بلوف‌های سیاسی که آمریکا و ایادی آن‌ها در رابطه با تحریم‌های ایران در پی گرفته‌اند، ابراز داشت: ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس با دست خالی در مقابل استکبار ایستاد و یک گام از آرمان‌های والای خود عقب‌نشینی نکرد و اکنون هم غرب به خوبی آگاه است که این تحریم‌ها خللی در عزم و اراده ملت ایران ایجاد نمی‌کنند. 

سردار امیری خوی ولایت‌مداری ملت ایران را نقطه قوت ایران اسلامی دانست و افزود: با تکیه بر همین امر استکبار و غرب در مقابل آنها به زانو درآمده‌اند. 

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/ت۳۰

منبع : خبرگزاری فارس