سومین روز جشنواره بین المللی فیلم فجر در یاسوج با اکران فیلم های “چ” و “روزگاری عشق و خیانت در یاسوج با حضور علاقه مندان هنر و سینما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد در این روز علاقه مندان زیادی برای دیدن فیلم “چ” به سالن سینما هنر یاسوج آمده بودند که از آن جمله می توان به حضور استاندار و معاونین ایشان اشاره کرد.

قبل از اکران فیلم “چ” سالن انتظار سینما هنر یاسوج مملو از دوستداران هنر و سینما بود که برای دیدن فیلی دیگر از ابراهیم حاتمی کیا لحظه شماری می کردند.

به هنگام پخش فیلم استاندار و هیئت همراه به صورت کاملا عادی و مانند دیگر تماشاگران به سالن آمد و در قسمت انتهای سالن به تماشای فیلم نشستند.

از دیگر چهره های شاخص حاضر در سالن می توان به علی نرگس نژاد اشاره کرد.

نرگس نژاد که به عنوان یکی از کارگردانان مطرح تئاتر کشور برای اهالی هنر شناخته شده است از هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی بوده که در هنگام اکران فیلم “چ” در سالن سینما هنر یاسوج حضور داشت.

نرگس نژاد که در آخرین اثر خود برداشتى آزاد از داستان کوتاه ،چشم ها ، نوشته بهاره رهنما را با بازی بهاره رهنما و پژمان جمشیدى به روی صحنه برد در حاشیه برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم فجر یاسوج اظهار داشت: برگزاری جشنواره ها تا حد زیادی به رونق فرهنگی و هنر جامعه کمک می کند.

وی با اشاره به توانمندی های استان در زمینه هنر افزود: امیدواریم در سالن های آینده شاهد تداوم چنین برنامه هایی در استان باشیم.

در زمان اکران فیلم “چ” مشتاقان هنر و سینما به حدی زیاد بود که برخی از آن ها به صورت ایستاده فیلم را تماشا کردند.

از نکات قابل توجه در هنگام پخش فیلم “چ” جاری شدن اشک های مدیرکل فرهنگ و اسلامی پس از دیدن صحنه هایی از نبرد شهید چمران با دشمنان بود.

امین کمالوندی که از فرزندان استان های غربی کشور است پس از تجدید خاطرات دوران جنگ نتوانست جلوی بغض خود را بگیرد.

پس از اکران فیلم های سومین روز جشنواره بین المللی فیلم فجر در یاسوج مخاطبان گویی راضی تر از روزهای قبل سالن سینما را ترک کردند.

در پایان برگزاری سومین روز این جشنواره کارگاه نقد و بررسی با حضور منتقدان، فیلمسازان و هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن سینما تک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

این کارگاه نقد و بررسی با حضور منتقدان، فیلمسازان و هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن سینما تک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

در این کارگاه هنرمندان و منتقدان به بیان نظرات و دیدگاه های خود درباره فیلم “چ” پرداختند که بسیاری از هنرمندان شهید چمران را مهره گمشده ای در فیلم “چ” عنوان کردند.

 

منبع : سایت اسلامی کهگیلویه و بویراحمد