فرمانده سپاه ناحیه چرام گفت : دلایل شکل گیری شعار مرگ بر آمریکا را باید در سوابق استکباری آمریکا علیه ایران جستجو کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از چرام، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت چرام در حاشیه راهپیمایی روز ۱۳ آبان گفت :عملکرد استکباری آمریکا علیه ملت ایران در سالیان متوالی باعث تنفر و انزجار ایرانیان از دولت آمریکا شده است.

نورایی نسب اظهار داشت: دلایل شکل گیری شعار مرگ بر آمریکا را می توان با توجه به سوابق استکباری آمریکا در ایران بررسی کرد.

وی ابراز داشت : با نگاهی به تاریخ متوجه می شویم که دشمنی های دولت آمریکا علیه ملت ایران به دو دوره، یعنی قبل انقلاب و بعد از انقلاب بر می گردد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت چرام گفت: از جمله اقدامات مداخله جویانه آمریکا قبل از انقلاب در ایران، می توان به طراحی و مشارکت در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲اشاره کرد که طی آن دولت مصدق سرنگون و مجددا محمدرضاشاه پهلوی که در پی تظاهرات مردمی از کشور فرار کرده بود، به قدرت برگشت و این کودتا مبارزه علنی دولت آمریکا با ملت ایران بود.

نورای نسب تصریح کرد : اقدامات مداخله جویانه آمریکا در ایران بعد از انقلاب نیز ادامه داشت بطوریکه برای جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی حمایت همه جانبه خود را از شاه و دولت بختیار به کار گرفت.

وی افزود : در شرایط نابسامان بعد از انقلاب که برای هر دولتی طبیعی به نظر می رسید،آمریکایی ها تمام تلاش خود را به کار بستند تا با نفوذ در مناطق حساس و کلیدی انقلاب اسلامی از تعمق و گسترش انقلاب جلوگیری کنند و با بحران آفرینی و تضعیف نیروهای اصیل انقلابی حرکت مردم و انقلاب را آسیب پذیر نمایند بطوریکه در ۱۳ آبان ۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام اسناد و مدارک مهمی به دست آمد.

نورای نسب در پایان با اشاره به جنایات چند سال اخیر آمریکا در ایران گفت: تحمیل جنگ هشت ساله، حمله به ناوشکن های ایران، هدایت انقلاب های رنگی، ترور دانشمندان هسته ای و موارد بسیار دیگر تنها بخشی از جنایات آمریکا علیه ملت ایران بوده است و لذا این همه خیانت هیچگاه از ذهن ملت بصیر ایران پاک نخواهد شد و تا زمانیکه این روحیه استکباری در آمریکا وجود دارد، همواره شعار مرگ بر آمریکا را محکمتر از گذشته تکرار خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب