فرماندار کهگیلویه از به‌روزرسانی سند توسعه و شناسنامه شهرستان کهگیلویه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، ابراهیم جعفری ظهر امروز در جلسه شورای پژوهش شهرستان اظهار داشت: با توجه به اهمیت پژوهش و در راستای گسترش فرهنگ پژوهش در جامعه، ۲۵ آذر از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به عنوان روز پژوهش نامگذاری شد و از سال ۷۹ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چهارمین هفته آذرماه را به نام هفته پژوهش نامگذاری کرده است.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به اهمیت پژوهش و نقش آن در توسعه همه‌جانبه جامعه تصریح کرد: هفته پژوهش فرصتی است تا مردم و دوست‌داران علم و پژوهش با یکدیگر به تعامل بپردازند.

جعفری خواستار توجه جدی مراکز علمی به خصوص دانشگاه‌های شهرستان در تبیین موضوع پژوهش به مردم شد و افزود: نمود هفته پژوهش را در سطح شهرستان حداقل در این هفته با اجرای برنامه‌های مفید و اثرگذار به نمایش بگذارید تا مردم بیشتر در جریان فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در بخش‌های گوناگون شهرستان قرار گیرند.

رئیس شورای پژوهش کهگیلویه با تأکید بر اینکه از دانشگاه‌های شهرستان انتظار بیشتری در خصوص توجه به امر پژوهش می‌رود، اذعان داشت: برخی پروژه‌های اجرایی در سطح شهرستان، به علت عدم مطالعه و پژوهش قبل از اجرا، اکنون به یک معضل تبدیل شده است.

جعفری شناسایی چالش‌ها و موانع توسعه شهرستان را نیازمند انجام کارهای پژوهشی در حوزه‌های مختلف خواند و افزود: دانشجویان و کارشناسان با انجام کارهای پژوهشی راه را برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان فراهم سازند.

مدیر ارشد اجرایی کهگیلویه، با بیان اینکه موفقیت و توسعه پژوهش در هر جامعه نیازمند گسترش رویکرد پژوهشی در آن جامعه است خواستار نگاه مبتنی بر پژوهش نسبت به موضوع‌های مختلف در شهرستان شد و ابراز داشت: مشکلات حوزه کشاورزی در شهرستان با وجود دارا بودن منابع آب و زمین‌های حاصلخیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

جعفری پژوهش در حوزه صنعت و خدمات را نیز ضروری خواند و تأکید کرد: بررسی ناهمگونی بازار کهگیلویه و میزان تأثیر بازار بر شهرستان نیازمند پژوهش است.

وی توسعه پژوهش را مبتنی بر عوامل سخت‌افزاری از قبیل امکانات فیزیکی و زیرساخت‌های بنیادی که امکان انجام پژوهش در حوزه‌های مختلف را برای پژوهشگران فراهم سازد، امکانات نرم‌افزاری جریان اطلاعات و دانش میان پژوهشگران عنوان و خاطرنشان کرد: نیروی انسانی و پژوهشگران نیز با دانش و تلاش خود می‌توانند امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به خدمت گرفته و طرح‌های پژوهشی گوناگون را تدوین و اجرا کنند.

فرماندار کهگیلویه هر نوع پیشرفت و توسعه را مرتبط با تحقیقات علمی دانست و با مهم تلقی کردن نقش پژوهش در تصمیم‌گیری کلان، از به‌روزرسانی سند توسعه و شناسنامه شهرستان کهگیلویه خبر داد.

انتهای پیام/۸۲۱۶/غ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس