امیدها به سردار انصاری فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از همان ابتدا زیاد بود چون انتظار می رفت فرمانده بومی و با سابقه‌ای مثل او برای تمام خطراتی که نظم و امنیت را در استان تهدید می‌کند، چاره ای در آستین داشته باشد و الحق همین گونه هم شد.

یاسوج ۲۴: همت‌اله دانش فعال رسانه در کهگیلویه و بویراحمد طی یادداشتی به مناسبت هفته نیروی انتظامی آورده است: انتصاب سردار مهدی انصاری به عنوان فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد نوید بخش این پیام بود که در میان جامعه عشیره ای این استان، فرماندهی بومی بروز و ظهور پیدا کرده که علی رغم شناخت بافت اجتماعی و طوایف با یک سابقه بی‌نظیر نظامی و انتظامی می تواند نقطه عطفی در امنیت پایدار این استان باشد.

سالهای متمادی است که به لطف نظام جمهوری اسلامی ایران امنیت پایدار در کل کشور حاکم شده و البته ظهور مسائل مختلف اجتماعی هر روز دایره امنیت را گسترده‌تر می‌کند مثلا با آمدن فضای مجازی ضرورت ایجاد امنیت در این فضا نیز احساس و نهایتا منتج به شکل گیری پلیس فتا شد و این یعنی هر چند خشونت ها با تلاش نظام به شکل قابل ملموسی کاهش پیدا کرده است اما گستره احساس امنیت به حدی وسیع شده که پلیس هر روز با چالش های بیشتری نیز مواجه است و باید مضاعف تر از حتی روز گذشته فعالیت کند تا «احساس امنیت» در جامعه، خدای ناکرده کاهش نیابد.

در استان کهگیلویه و بویراحمد علی رغم وجود تمام مسائل فوق، بحث طایفه گرایی و ساختار عشیره‌ای حساسیت تولید امنیت پایدار را دو چندان کرده است و اینجاست که ارزش کار پلیس و امنیتی که در سایه آن از کار و زندگیمان لذت می بریم را می‌دانیم.

سردار مهدی انصاری که در پیش از آغاز خدمتش به عنوان فرمانده انتظامی استان، جانشینی همین فرماندهی را بر عهده داشت هنگام آغاز به کار در حوزه بافت عشیره ای استان با بحث نزاع‌های دسته جمعی روبرو بود که پیش از وی برای حل آن تلاش هایی شده بود اما هنوز این گونه نزاع ها مخاطره ای جدی برای امنیت بود.

سردار اما برای مقابله با این مخاطره که نوع و حجم آن را به علت بومی بودن به خوبی می‌شناخت تدابیری اندیشه کرد که یکی از آنها پای کار آوردن ریش سفیدان، معتمدان محلی و قومی بود و البته که پژوهش‌های مرکز پژوهشایش، فعالیت‌های رسانه‌ای تیم خبری‌اش و اقتدار برخورد با هنجارشکنان در نزاع‌های دسته جمعی به کمکش آمد و این روزها به اذعان  آمارهای رسمی و خود شهروندان این گونه از نزاع‌ها اگر ریشه کن نشده باشد، نزدیک به صفر شده و آرامشی بی بدیل برای شهروندان و گردشگران فراهم آمده است.

دومین چالش سردار پس از آغاز به کارش سرقت طلافروشی ها بود که صحنه‌هایی دلخراش از وحشت و قانون شکنی را برای شهروندان تداعی می‌کرد. چالشی که نه فقط برای نیروی انتظامی که برای تک تک آحاد جامعه مهم بود که سارقان مسلح و هنجارشکنانی که به این راحتی دست به اسلحه می برند، همنوعشان را می‌کشند و سرقت می‌کنند، دستگیر شوند و به دست قانون سپرده شوند.

سردار این چالش را هم اگرچه از روی ویلچر فرماندهی می‌کرد، حل کرد و از سوی مردم قدرشناس شعار «نیروی انتظامی مچکریم» را شنید.

امیدها به سردار انصاری از همان ابتدا زیاد بود چون انتظار می رفت فرمانده بومی و با سابقه‌ای مثل او برای تمام خطراتی که نظم و امنیت را در استان تهدید می‌کند، چاره ای در آستین داشته باشد و الحق همین گونه هم شد.

این روزها گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، کوهنوردی، سرمایه گذاری و بازار و… همه در حال رشد و توسعه هستند تا خودشان را به معیارهای قابل قبول کشوری برسانند و بی‌شک اگر امنیت که بسترساز توسعه پایدار است نبود، اتفاق های خوب اقتصادی و اجتماعی در استان یا اصلا شکل نمی‌گرفت یا در نطفه خفه می‌شد.