۲۴- مدیرمسئول رورنامه وطن امروز در جمع دانشجویان دانشگاههای مختلف استان با “موضوع ۳۷ سال انقلاب اسلامی خودباوری در مقابل وادادگی” سخنرانی می کند، متن این سخنرانی که در حال تکمیل هست به شرح زیر می باشد.

در ابتدا نمایندگان تشکلهای دانشجویی دیدگاههای خود را بیان کردند.

عمید نماینده انجمن اسلامی دانشگاه ازاد یاسوج 

میراث خواران دیار غرب و مداحان پرولتاریای شوروی بر سر تقسیم انقلاب با ما که همه هستی مان را به مساخ عشق بردیم با ما به جدال برخاستند

مقاله اوینی

در طول دوران دفاع مقدس حتی تحریم سیم خاردار هم بودیم اما با خودباوری به جایی رسیدیم که در نا امنترین کشور دنیا امن ترین هستیم، در تمام دولتها هرجا اعتمادی به آمریکاییها شد چیزی عایدمان نشد نه در دولت کارگزاران نه اصلاحات و نه دولت اعتدال، در دولت روحانی حاصل اعتماد به غربیها و آمریکا چه بود جز توافقی که در آن عایدمان شد، هرجا در هر سه دولت تعامل با آمریکا مطرح شد نام ظریف و روحانی مطرح هست.

 

خانم سماحی نماینده انجمن اسلامی مستقل علوم پزشکی

انقلاب اسلامی تحول عظیمی است که ساختارهای ماتریالیسمی دنیا را در هم شکست و هنوز عده ای حیرانند، تفکر لیبرالیسم باعث شیخی وارد قدرت شود که معتقد بود عده ای برای پیشرفت باید زیر چرخ صنعت له شوند، و سیدی وارد شد که فرهنگ غرب را بهتر از فرهنگ ما می دانست، بعد از آن شخص دیگری آمد که خانه نشینی کرد و اکنون شخص دیگری که آمریکا را کدخدا می داند، مگر همه اینها ۸ سال جنگ تحمیلی و خودباوری ما را ندیدند، دوران دروغ و رای آوردن به اتمام رسیده ما پیروان امامی هستیم که می گفت انقلاب ما انقلاب پابرهنگان هست، ما از شما دادخواهی داریم، آقای بذرپاش روی صحبتم الان با شماست آمار کشته شدگان جاده ها چقدر هست شما در دوران ریاستت در سایپا برای پیشرفت صنعت خودرو چه کردید؟

 ما خرمشهرها در پیش داریم…..

رفعتی مسئول بسیج دانشگاه یاسوج

نسل شما ثابت کرد که حرف امام مبنی بر این که امید من به شماست چه بود، گفتمان ما از ابتدا گفتمان انقلابی بودن و انقلابی ماندن هست، گفتمان ما می گوید پایبند به ارزشهای اساسی اسلام باشید در هرجا که باشد چه در خرابه های شام و چه در مجلس یزید، گفتمانی که می گوید در مقابل امان نامه دشمن سر خم نکنیم چه در کربلا و چه در سازمان ملل متحد، سر منشا وادادگی کجاست؟ جایی که می بینیم برخی مسئولین دچار بیماری تزلزل شخصیتی شده اند که درک جایگاه خود ندارند و تخطی می کنند از مسئولیت.

خودباوری حلب را آزاد کرد و برجام را تاریک کرد، خودباوری که جوان بسیجی بدون هیچ چشم داشتی به دورترین نقاط استان می روند.

 

مهرداد بذرپاش

جوانی سر رشته خیلی از خلاقیتها  و ابتکارات هست از شما سوال کنند ۳۷ سال از انقلاب گذشته همیشه میخواهند مثالهای خوب را بزنند اول انقلاب را مثال می زنند، خبر دارید جنگ را چطور اداره کردند؟ بله خبر داریم که آقای وزیر آن موقع که شما ۲۶ سالت بود این کارهای بزرگ را کردید، به قدری گشتم میدانم مشکلات کشور از چه جمسی است.

کشور ما اخیرا از یک عده خودکارشناس پندار رنج می برد و مشکلات را به کمیته های کارشناسی ارجاع می دهند که این کمیته ها کمیته های کارنکن هست هیچ کسی هم پیگیری نمی کند و هیچ نهاد نظارتی هم ورود پیدا نمی کند، یکی از اشکالات مدیریتی این هست که شاخصها رعایت نمی شود، یاد هم گرفتند که با یک کمیته شکل دادن ، کشور ما از این کمیته ها رنج می برد.

مدیریت کلی در یک حلقه خسته بی انگیزه هست، مدیریت توسط ژنرالهای خسته اند که انگیزه ای ندارند برای کار، در سوابقشان نگاه کنید عموما کارهایشان در سنین جوانی بود، کشور راهی جز جوانگرایی ندارد، هر جناحی بیاید اگر روح جوانی دمیده نشود همین است که همین هست.

قرار نبود از مردم بگذریم و نجومی بگیر بشویم، قرار شهدای مدافع حرم این بود؟ اگر کسی سایه جنگ را از سر کشور برداشت همین جوانها بودند، ژنرالها فقط ژست می گیرند نمی خواهند قبول کنند، جوانها را برای فضای مجازی و شب انتخابات می خواهند.

موضوعی برای گفتن ندارند مجبورند لغو سخنرانی را جلو بندازند، مدل مدیریتی خاصی ندارند ته مدل اینها مدل التماسی بود که نتیجه اش را دیدیم.

آدرس غلط ملتها را به فلاکت کشانده و ملتها را به ناکجا آباد برده که برگشتشان سالها طول کشیده و گاها برنگشته اند، ملت را گوشه ریل می برند و می گویند می رویم اگر نشد برمی گردیم، کشور بزرگی مثل ایران را چطور می توان سر جایش نشاند کشوری که احمدی روشن و همدانی و … دارد.

جوانان امروز هیچ کدام انقلاب را ندیدند پای منبر امام هم نبودند اما التماس میکنند که به سوریه بروند در دفاع از کشور و جالب هست عده ای به اینها درس وطن پرستی می دهند برخی از ابنها سربازیشان به نقاط مرزی که می افتد زمین و زمان را به هم می زنند تا یا معاف شوند یا در جاهای دیگر خدمت کنند، جنگ که شود احساس تکلیف می کنند و به خارج می روند تا درس بخوانند، در شناسنامه جریان شما چند شهید برای خاک این کشور پیدا می شود؟ زمان جنگ شهدای زمان جنگ متوسط سنشان ۲۰ تا ۲۴ سال بود شهدای مدافع حرم الان هم همین سن و سال را دارند.

دشمنی که شما را می خواهد به زمین بنشاند با جنگ مستقیم نمی تواند وارد شود، چکار با این کشور باید کرد؟ امثال احمدی روشن پر بودند در دانشگاه . چند توانایی ما داریم و آن هم اینکه در آنسوی مرزها ما را جدی می گیرند، یکی از آنها این بود که فضا را در هسته ای دو قطبی کردند و اقتصاد را گره زدند به موضوع هسته ای اکثریت مردم طرف اقتصاد را می گیرند و می گویند اگر اقتصاد خوب شود چه اشکال را دارد.برجام نه برای ما نه برای آمریکایی اصالت ندارد، مهم برداشتن تحریمها بود.

توانداری شما در منطقه را ببینید ایران گفت بشار باید بماند آمریکا گفت بابد برود آنچه که ایران خواست شد، نه اینکه عاشق بشار هستیم، ایستادگی بشار در مقابل دعاش برای ما مهم بود،اولین ترقه که داعش در ایران بیندازد تابعیت اینها در جیبشان هست و فوری می روند.

کشور در بالاترین تراز امنیتی است و این یک افتخار هست،هرجا که خواستیم شد مثل هسته ای هرجا هم که نخواستیم نشد برخی در کشور مامور صرف فعل نتوانیم هستند، اگر عمدی است که خائن هستند، تا مطالبه و حساسیت از جوانان نباشد مسئولین کاری نمی کنند.