رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از ساماندهی تشکل‌های صادراتی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، صبح امروز در نشستی با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و رؤسای اتحادیه‌ها و تشکل‌های صادراتی با هدف ساماندهی این تشکل‌های در محل سازمان صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

داریوش دیودیده با بیان این‌که کهگیلویه و بویراحمد با وجود این همه ظرفیت می‌تواند یکی از قطب‌های برتر صادراتی ایران شود، افزود: این مهم با تلاش و همتی جدی از مسولان این امر و پای کار بودن اتحادیه و تشکل‌های صادراتی قابل انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: تشکل‌های و اتحادیه‌های صادراتی بازوان قدرتمند دولت هستند و این اتحادیه‌ها و تشکل‌های صادراتی، مجموعه‌ای از بنگاه‌های اقتصادی و صنفی همگن هستند که با مشارکت، همکاری و هم‌افزایی تلاش و اقدامات حرفه‌ای، توان‌کاری و صادراتی مضاعفی را پدید می‌آورند.

دیودیده خاطرنشان کرد: با وجود داشتن استعدادها و توانایی‌های فراوان در تولید محصولات باغی، صیفی‌جات، عسل و صنایع‌دستی استان که در سطح کشور به لحاظ کیفیت در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارند بازاریابی مناسبی برای فروش و صادرات این محصولات صورت نگرفته است.

وی با بیان این که عمده صادرات کهگیلویه و بویراحمد تولیدات صنعتی بوده است، فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم از جمله بهبود شرایط حمل و نقل، بهبود کیفیت و خدمات، ایجاد صنایع تبدیلی و بسته‌بندی، اعزام هئیت‌های تجاری و بازاریابی مناسب را عوامل مهم در ارتقا جایگاه صادراتی استان دانست.

دیودیده محصولات باغی و عسل استان را یکی از ارگانیک‌ترین تولیدات در سطح کشور دانست که از قدرت رقابت بالا حتی در سطح دنیا برخوردار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه آموزش و فرهنگ‌سازی صادراتی را بسیار مهم تلقی کرد و افزود: موفقیت در امر صادرات در گرو آشنایی با ساز و کار این امر و تلاش در جهت شناسایی بازارهای هدف متناسب با تولیدات و فراگیری آموزش‌های نوین در این زمینه است.

اتحادیه صادراتی نیز در این جلسه عمده مشکلات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند و خواستار تسریع امور و انجام حمایت‌های لازم شدند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ل۳۰

منبع : خبرگزاری فارس