یاسوج ۲۴  اظهار کرد: در رابطه با زیرساخت های حوزه فرهنگ در استان، اگر دستگاهی با اهداف فرهنگی، هنری و آگاهی بخشی به جامعه کار کند یک اسباب و عواملی نیاز دارد به عبارتی باید زیرساخت هایی باشد که با استفاده از آنها رسالت اصلی و مسئولیت که به دوش آن نهاد گذاشته اند به منصه ظهور برساند.

 وی بیان کرد: در بحث زیرساخت ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خصوص در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان بیشتر دستگاه بهره برداری هستیم و مجری نیستیم ولی به دلیل اینکه ما سرانجام باید از این زیرساخت ها بهره ببریم نمی توانیم در این موضوع ساکت بوده و پیگیر نباشیم.
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و با اشاره به اینکه در دولت های مختلف گام هایی برای توسعه زیر ساخت ها برداشته شده است، گفت: اگر بخواهیم وارد مصداق ها شویم به عنوان مثال در شهرستان و در شهر مرکزی که به عنوان یک پروژه ملی از گذشته شروع شده و در حال حاضر در روند ساخت آن ادامه می یابد و بودجه آن از کشور دریافت می گردد.
 
وی افزود: خوشبختانه برای تزریق اعتبار به این پروژه در سال گذشته  از سفر رئیس جمهور توانستیم ۲۰ میلیارد تومان اعتبار جذب کنیم.
 
دهبانی پور ادامه داد: البته در جلسه ای که با حضور نمایندگان استان، استاندار و نماینده معاونت رئیس جمهور، بودجه مصوب شده ۱۰ میلیارد تومان بود ولی چند روز بعد با دعوت معاونت عمرانی و توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در جلسه ای ۱۰ میلیارد دیگر به آن اضافه و در نهایت اعتبار آن به ۲۰ میلیارد تومان رسید.
 
 وی ابراز داشت: به بنا بر آخرین اطلاعاتی که از پیمانکار تالاربزرگ فرهنگی و هنری یاسوج داریم حدود ۱۴ میلیارد تومان آن را تخصیص گرفته اند که در قالب اوراق مشارکت از بانک ملی دریافت کرد که البته ۲۰ دی ماه این اوراق نقد خواهد شد.
 
دهبانی پور با بیان اینکه این تالار یا یکی از بزرگترین تالار های کشور است، گفت: به گفته مقام وزارت، هیچ تالاری را با مساحت ۱۴ هزار متر مربع بیشتر نداریم و تالارهای قم، گیلان و یاسوج با یک تیپ نقشه و شرایط خاص شروع شده اند که  تالار یاسوج به دلایلی ۲۲ هزار متر مربع شد.

وی به مشخصات تالار فرهنگی و هنری یاسوج نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: فضاهایی همچون سالن های سینمایی ۵۰۰ نفره، سالن های نمایش ۵۰۰ نفره، سالن های موسیقی ۷۰۰ نفره، سالن های همایش  کلاس های آموزشی در این تالار تعبیه شده است، که می تواند مختص به استان کهگیلویه و بویراحمد نباشد و در منطقه فارس و خوزستان یکی از بهترین تالارها است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در حال حاضر یک رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی را در فاز A  و B  تالار فرهنگی هنری یاسوج داریم و پیمانکار قول داده است که اگر اعتبار این کار مهیا شود در سال ۹۶ بتوانند عمده کار را تحویل دهند و قطعا اوایل سال ۹۷ با توجه به اراده ای که در پیمانکار وجود دارد، تحویل داده می شود.
 گفتنی است “کلنگ پروژه تالارفرهنگی یاسوجک ه قرار بود در سال ۸۲ به زمین زده شود به سال ۸۴ موکول شد و پس از کش و قوس های فراوان در سال ۸۷  این تالار بزرگ فرهنگی کشور در مجاورت شهربازی یاسوج و در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع کلنگ زنی شد.

در سال ۱۳۹۳ مدیرکل وقت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر از تکمیل  شدن این تلار فرهنگی در ۲۴ ماه خبر داد اما هنوز بعد از ۹ سال این پروژه بر زمین مانده و تکمیل نشده است.”/صبح زاگرس