رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با ۲۸ صفر زیارت «ازبعید» در مناطق مختلف شهرستان بویراحمد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، سالار احمدی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران به اعیاد و مناسبت‌های پیش‌رو در ماه صفر اشاره و اظهار کرد: به مناسبت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و شهادت امام جعفر صادق(ع)، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در سطح شهرستان بویراحمد برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بویراحمد برگزاری آیین پرفیض زیارت پیامبر اعظم (ص) در شهرستان بویراحمد را از برنامه‌های این اداره عنوان کرد و افزود: این مراسم ۱۰ دی‌ماه جاری مصادف با ۲۸ صفر در مسجد صاحب‌الزمان یاسوج با حضور حداکثری شیفتگان و پیروان آن حضرت برگزار می‌شود.

این مسئول فرهنگی از برگزاری آیین‌های زیارت پیامبر در بخش‌های دیگر شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: اجرای مجالس تعزیه توسط هنرمندان شهرستان بویراحمد و اجرای ده‌ها برنامه فرهنگی و مذهبی از دیگر برنامه‌های این اداره در این ایام است.

احمدی در ادامه تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوع در راستای توسعه معارف اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه پیامبر اعظم(ص)، امام حسن مجتبی(ع)، حضرت سید الشهدا و امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

وی بزرگداشت پیامبر گرامی اسلام و معرفی ایشان به عنوان الگوی کامل بشری و عشق و ارادت مردم و شهرستان را به خاندان عصمت و طهارت (ع) قابل تامل و ستودنی بیان کرد و گفت: برنامه‌های اجرایی به منظور ادای احترام به ساحت قدسی نبی مکرم اسلام برگزار می‌شود.

احمدی با بیان این‌که مراسم زیارت‌خوانی «ازبعید» از سال ۱۳۸۵ و همزمان با نامگذاری این سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال پیامبر‌اعظم در کانون توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته و از آن سال تاکنون ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و شهرستان‌ها این برنامه معنوی را برگزار می‌کنند.

وی تصریح کرد: امسال مراسم سالگرد ارتحال پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)باشکوه‌تر از سال‌های قبل در شهرستان بویراحمد برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویراحمد با بیان این‌که امروز ما مسلمانان باید با تأسی از رسول خدا (ص) و الگوگیری از رفتارهای نیک ایشان انعکاس‌دهنده صفات نیک او در جامعه اسلامی باشیم، بر حضور پرشور مردم و دستگاه‌های اجرایی در اجرای مطلوب برنامه‌های فرهنگی و مذهبی این ایام تاکید کرد.

احمدی مدیحه‌سرایی مداحان، مرثیه‌سرایی و سخنرانی را از برنامه‌های گرامیداشت سالروز رحلت رسول اکرم (ص) شهادت حضرت امام حسن (ع) و امام رضا(ع) عنوان کرد و گفت: از کلیه شهروندان و مسئولان استانی و شهرستانی برای حضور در این مراسم معنوی دعوت به عمل می‌آید.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/غ۳۰

منبع : فارس نیوز