بخشدار مرکزی بویراحمد از روند مطلوب ثبت‌نام متقاضیان یارانه نقدی در بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، برزو شجاعی‌پور ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز ثبت‌نام متقاضیان یارانه نقدی، اظهار داشت: از زمان آغاز ثبت‌‌نام تاکنون روند مطلوب و خوبی در بخش مرکزی بویراحمد وجود داشته و دستگاه‌ها تا کنون همکاری خوب داشتند.

بخشدار مرکزی بویراحمد با بیان اینکه از زمان آغاز ثبت‌نام تاکنون نحوه ثبت‌نام از متقاضیان یارانه مطلوب گزارش شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه دهک‌های کم‌‌درآمد جامعه مستحق دریافت یارانه نقدی دولت هستند، از این‌رو اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به منظور سامان دادن به معیشت و اقتصاد آحاد جامعه است.

وی، مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها دارای ابعاد گسترده و متفاوتی عنوان کرد و افزود: فرهنگ‌سازی لازم در این خصوص باید از سوی صدا و سیمای به نحو مطلوب صورت گیرد.

این مسئول تصریح کرد: بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ثبت نام از نیازمندان دریافت یارانه به صورت خود اظهاری و اینترنتی انجام می‌شود.

شجاعی‌پور با تأکید بر اینکه بخش مرکزی جمعیت زیادی را تحت پوشش خود قرار داده است، متذکر شد: به منظور پوشش جامعه هدف فرم‌های خام توسط دهیاران بین خانواده‌ها توزیع تا با تکمیل فرم‌ها و تحویل به دهیاران مرحله ثبت ‌نام اینترنتی آن‌ها در مراکز «ای.سی.تی» روستایی و پیشخوان دولت صورت می‌گیرد.

بخشدار مرکزی بویراحمد از متمکنین مالی خواستار انصراف از یارانه شد و گفت: از کسانی که توانایی مالی خوب دارند و بودن و نبودن آن در زندگی آن‌ها تاثیری نمی‌گذارد دولت را در راستای سیاست های جدید و هدفمند یاری کنند.

وی تصریح کرد: براساس برنامه‌های دولت، یارانه‌ها در رشد اقتصادی، رونق کار و تولید، ارتقای شاخص‌ها در حوزه سلامت، بهداشت و درمان و محیط زیست بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود و انصراف از دریافت یارانه به معنای مشارکت جدی در توسعه و رشد کشور است.

شجاعی‌پور، انصراف از دریافت یارانه نقدی را اقدامی انسان‌‌دوستانه و خیرخواهانه عنوان کرد و ابراز داشت: هدفمندی یارانه‌ها به منظور سامان دادن به اقتصاد و معیشت مردم در دهک‌ها و قشرهای مختلف جامعه بوده از این‌رو افراد با بضاعت مالی بالا با انصراف از دریافت یارانه می‌توانند یاری‌رسان اقشار محروم جامعه باشند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ذ۳۰

منبع : فارس نیوز