یاسوج – ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گونه های کمیاب حیات وحش سرمایه های طبیعی هر منطقه محسوب می شود گفت: مردم روستایی وعشایری باید پیشقراول حفاظت از گونه های حیات وحش در این شرایط نامساعدبرفی باشند.

سید موسی خادمی روز سه شنبه در گفت وگو یا خبرنگار ایرنا به بارش برف سنگین در مناطق کوهستانی و حفاظت شده و نقل مکان برخی از گونه های حیات وحش به محدوده روستاه اشاره کرد و گفت: مردم باید بیش از پیش به صیانت از این گونه های ارزشمند احساس مسوولیت کنند.

وی با بیان اینکه خوشبخاته حمایت از محیط زیست و حفظ گونه های گیاهی و جانوری مورد توجه مردم آحاد مردم قرار گرفته است اظهارکرد:باید از فعالیت معدود افرادی که احیانا هنوز اقدام به شکار غیرمجاز می کنند از طریق فرهنگ سازی ، خود مردم و طبیعت دوستان جلوگیری و برخورد شود.

وی با بیان اینکه شماری از گونه های حیات وحش این استان هم اکنون براثر بارش برف باترک زیستگاه خود به محدوده اطراف روستاها و مناطق عشایری پناه آورده اند؛خواستار همکاری همگانی دستگاههای اجرایی برای تامین علوفه و صیانت از این گونه های ارزشمند ژنتیکی و طبیعی شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: برای تامین علوفه حیات وحش و بکارگیری چرخبال همکاری لازم را دستگاههای اجرایی استان با محیط زیست خواهند داشت.

بارش برف در برخی مناطق کوهستانی و حفاظت شده کهگیلویه وبویراحمد تا ۵/۱متر گزارش شده است که این امر مشکلاتی را برای تامین علوفه حیات وحش بوجود آورده است.

روابط عمومی محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد با تشکر از همگامی و همرامی مردم استان در تقیبح فرهنگ شکار و صیانت از گونه های حیات وحش، خواستار همکاری بیشتر مردمی در حفظ گونه های حیات وحشی که در این شرایط نامساعد که برای زیستگاههای آنها به محوده اطراف نثقاط مسکونی آمده اند، شده است.

کهگیلویه وبویراحمد دارای ۲۹۰ هزار هکتار منطقه پارک ملی ،حفاظت شده و شکار ممنوع است که این مناطق با تنوعی از گونه های جانوری و گیاهی از زیستگاههای مهم کشور برای حیات وحش محسوب می شود.

۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا