روز شاد برفی با برگزاری جشنواره منطقه ای برف در نیمه دوم بهمن ماه به مناسبت دهه فجر در پیست اسکی کاکان دنا برگزار می شود.


روز شاد برفی با برگزاری جشنواره منطقه ای برف در نیمه دوم بهمن ماه به مناسبت دهه فجر در پیست اسکی کاکان دنا برگزار می شود.

معاون برنامه ریزی استانداری با بیان مطلب فوق ، با اشاره به برگزاری جلسه ای با هدف فراهم کردن مقدمات جشنواره برفی در استان ، گفت: این جشنواره با هدف ایجاد یک روز شاد برای مردم استان و استانهای همجوار برگزار می شود.

علی حسن نوروزی افزود:  در کنار ایجاد یک فضای شاد ، اهداف دیگری نظیر معرفی پتانسیل های گردشگری استان در فصل سرما، استفاده از فرصت بارش برف در استان و تبدیل آن به یک قابلیت ، استفاده از ظرفیت پیست اسکی کاکان دنبال می شود.

وی با بیان اینکه توسعه توریسم در استان ، نیازمند معرفی فرصتها و قابلیتهای گردشگری به گردشگران و سرمایه گذاران است اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف این جشنواره ، معرفی توانمندیهای و پتانسیل های استان به سرمایه گذاران و توسعه بعد اقتصادی گردشگری استان است.

وی افزود: فصل زمستان به دلیل کاهش تعداد گردشگران ، رکودی در بازار استان را به دنبال دارد که با برگزاری این جشنواره تحرکی در بازار و مکانهای گردشگری استان به همراه دارد.

جشنواره برفی منطقه ای امسال، در سالهای آینده ملی و بین المللی شود

نوروزی تأکید کرد: جشنواره برفی امسال که به صورت منطقه ای برگزار می شود ، پیش آزمونی برای برگزاری ملی و بین المللی آن در سالهای آینده باشد.

دبیر کارگروه گردشگری اظهار داشت: در راستای برگزاری جشنواره با کیفیت مناسب و حداقل هزینه ، از امکانات همه دستگاهها استفاده شود.

کمیته های اجرایی برگزاری جشنواره برفی تشکیل می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه جشنواره برفی در سالهای گذشته نیز برگزار شده است ، برگزاری آن در سال جاری را با دیدی جدید به منظور معرفی توانمندیهای استان به گردشگران و سرمایه گذاران دانست و گفت: در راستای برگزاری با کیفیت این جشنواره ، کمیته های مختلف اجرایی، پشتیبانی، تبلیغات ، هنری و … تشکیل می شود.

محمود باقری یکی از مزیتهای این جشنواره را ، رقابت با استانهای همجوار دانست و گفت: با برگزاری این جشنواره پیست اسکی کاکان در کشور و  منطقه مطرح می شود.

وی برخی از برنامه های پیش بینی شده برای این جشنواره را برگزاری مسابقت ورزشی زمستانی مانند اسکی، برف پیمایی، مجسمه سازی و تندیس سازی به دو صورت حرفه ای و آماتور ، مسابقات سرگرمی، مسابقه پخت غذاهای محلی متناسب با فصل سرما، شکار لحظه ها توسط فیلمبرداران و عکاسان، شعرخوانی با موضوع برف و … عنوان کرد.

محمدیان-۴۲


منبع : سایت