نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از رواج و گسترش برخی معضلات اجتماعی در این استان که تازگی دارد ابراز گلایه و انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی چهارشنبه شب در نشست شورای فرهنگ عمومی که با حضور همه اعضا و همچنین استاندار برگزار شد، اظهار کرد: احساس می‌شود برخی افعال خیر در مناطقی که در گذشته کمتر در آنها کارهای خیر وجود داشته در حال فزونی است و در مقابل بعضی شرها نیز در مناطقی که در گذشته کمتر شر و بدی در آن‌ها رسوخ کرده بود اینک در حال فزونی است.

این استاد برجسته حوزه علمیه با بیان این سخن گریزی به مشکلاتی که اکنون در وجود دارد و معضلات اجتماعی که در حال رواج است، زد و گفت: این نوع شتاب و گسترش شرها در مناطق مختلف استان که در قدیم وجود نداشته ناخوشایند و نامطلوب است که باید برای مقابله با آن و کاهش چنین موضوعاتی تلاش مضاعف و برنامه‌ریزی اصولی داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با ورود به برخی از مصادیق افزود: در مراسم‌های عزا و عروسی چیزهای جدیدی دیده می‌شود در حالی که در بحبوحه انقلاب و در زمان جنگ و با تبلیغی که از رسانه‌ها صورت می گرفت کمتر چنین مواردی به چشم می‌آمد.

وی برخی از کاستی‌ها را با حوزه تبلیغ مرتبط دانست و گفت: ادعا نمی‌کنیم که تنها مسئولان مقصرند در حالی که ممکن است من طلبه هم به وظیفه ارشادی خود عمل نکرده باشم.

آیت‌الله ملک‌حسینی غرض از بیان مشکلات را سیاه‌نمایی ندانست و افزود: گزارش‌هایی در زمینه‌های مختلف به گوش می‌رسد که مطابق با سنت و پیشینه استان و به قول مرحوم حضرت‌ آیت‌الله ملک‌حسینی در شأن استان صد درصد شیعی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از کارهای ناپسند را تیراندازی در مراسم‌ها و استفاده از سلاح دانست و گفت: من دلیل برخی از این معضلات و عدم کاهش آن‌ها را در عدم وحدت‌رویه‌ها برای برخورد توسط مسئولان می‌بینم.

وی بسیاری از کینه‌های پایدار استان را به دلیل همین تیراندازی در برنامه‌ها و مراسم‌های مختلف دانست و افزود: اگر امروز کنترل نکنیم فردا این معضل قابل پیشگیری نیست.

این استاد برجسته حوزه، حفظ فرهنگ سنتی پاک را متمایز از برخورد با این گونه اقدامات غیر فرهنگی و خطرناک دانست و افزود: با این حرف‌ها به دنبال تهرانیزه کردن جامعه خود نیستیم بلکه نسبت به عواقب سوء این گونه افعال و اعمال هشدار می‌دهیم.

آیت‌الله ملک‌حسینی شتاب رواج بدحجابی را موضوعی دیگر دانست و گفت: باید در برابر این‌گونه معضلات اجتماعی که به دنبال آن هجوم شیطان و شیطان صفتی وجود دارد مقابله کنیم.

وی عدم برخورد مسئولان و بی‌تفاوتی آن‌ها را موجب افزایش این‌گونه معضلات دانست و گفت؛ فرد وقتی ببیند که مسئول یا طلبه و یا امام جمعه یک شهر نسبت به این قضیه توجهی ندارند کار خود را ادامه می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بهترین کار برای جلوگیری از رواج بدحجابی را مقابله با آن در ادارات دانست و گفت: در اصفهان کار خوبی صورت گرفت که ابتدا به سراغ افراد در خیابان‌ها نرفتند بلکه کار را ادارات شروع کردند و امروز می‌بینیم که تفاوتی میان این کلان‌شهر با سایر کلان‌شهرهای کشور در خصوص وضعیت حجاب و عفاف است.

وی غفلت از حرکت بهاییت در استان را بسیار خطرناک دانست و گفت: استان ما صدر درصد شیعه است و اعتقادات مردم محکم و قوی است که نباید اجازه دهیم این فرقه ضاله در اهمال و فراموشی وظایف ما مسئولان در بین نسل جوان رسوخ پیدا کند.

آیت الله ملک‌حسینی با انتقاد از برخی ناهنجاری‌ها که در ناوگان حمل و نقل عمومی گزارش شده است، افزود: این‌ها باید محرم مردم باشند نه این با بی‌نزاکتی موجبات مزاحمت برای نوامیس را فراهم کنند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد شدید از برخی کارهایی که در گذشته در این استان انجام نمی‌شد، افزود: چرا عده‌ای دست به اقداماتی می‌زنند که سر همه ما را پایین بیندازند و به وجهه استان خدشه وارد شود.

وی در همین خصوص با ذکر روایتی تصریح کرد: اگر در جامعه گناهی در آن اتفاق افتاد که در گذشته اتفاق نیفتاده بود خداوند بلایی را بر آن جامعه نازل می‌کند که در گذشته چنین بلایی بر آن جامعه نازل نشده بود.

انتهای پیام/۲۵۷۱/صا۴۰

منبع : فارس نیوز